15 июля, понедельник
С картинками
Текстовый вид
ru
Украинский
Русский
В Україні дорожчає молоко: причини росту цін
В Україні дорожчає молоко: причини росту цін

В Україні дорожчає молоко: причини росту цін

Ціни на молоко продовжать ріст

Аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі говорить, що в подальшому, якщо виробництво молока продовжить скорочуватися, то можливий черговий перегляд цін в сторону збільшення.

Середня закупівельна ціна молока екстра ґатунку станом на 1 липня склала 13,84 гривень за кілограм без ПДВ, що на 15 копійок більше ніж місяць тому. Діапазон цін на цей ґатунок в господарствах варіюється від 13,20 до 14,30 гривень за кілограм без ПДВ. Верхня межа цінового діапазону виросла на 20 копійок, а нижня межа не змінилася за останній місяць.

Вищий ґатунок в середньому коштує 13,84 гривень за кілограм без ПДВ (+15 копійок). Ціни на молоко вищого ґатунку коливаються від 13,20 до 14,30 гривень за кілограм без ПДВ. Порівняно до результатів моніторингу першої половини червня, нижня межа цінового діапазону не змінилася, а верхня межа виросла на 20 копійок

Середня ціна на молоко першого ґатунку склала 13,04 гривень за кілограм без ПДВ, що на 9 копійок більше ніж місяць тому. Мінімальна ціна в господарствах склала 12,65 гривень за кілограм і не змінилася за останній місяць. Максимальна ціна склала 13,35 гривень за кілограм і виросла на 15 копійок.

Відповідно, середньозважена ціна трьох ґатунків склала 13,57 гривень за кілограм без ПДВ, що на 13 копійок більше ніж місяць тому.

Причини росту цін

Георгій Кухалейшвілі зауважує, що з кінця червня попит на молоко-сировину в України почав переважати існуючу пропозицію. Молокопереробні підприємства почали стикатися з певною нестачею молока-сировини. Це призвело до точкового підвищення цін на молоко-сировину на початку липня. Підвищення цін на паливо ще не встигло вплинути на зміни ціни молока на заводі.

Також, за словами експерта, дефіцит молока-сировини вплинув на зростання середньої ціни на 55 копійок на спотовому ринку порівняно до червня. В перспективі, закупівельні ціни можуть продовжити йти вгору якщо пропозиція молока-сировини на внутрішньому ринку буде скорочуватися.

Ринок молочних продуктів залишається стабільним

Незважаючи на підвищення цін на молоко-сировину, в Україні все ще рентабельне виробництво сиру, сирного продукту, молочної сироватки та вершкового масла. На покращення рентабельності виробництва біржових товарів впливає девальвація гривні та укріплення цін на молочні продукти протягом попередніх тижнів.

Попри послаблення світового попиту на молочні продукти в сезон відпусток, про що свідчить зниження цінового індексу за результатами недавніх 359-х торгів GDT, ціни на вершкове масло та зневоднений молочний жир залишаються високими. Світові ціни на молоко підштовхує скорочення виробництва молока-сировини в регіонах ключових експортерів біржових товарів.

Источник материала
Поделиться сюжетом