В Україні запровадять нові правила автострахування: що зміниться для водіїв
В Україні запровадять нові правила автострахування: що зміниться для водіїв

В Україні запровадять нові правила автострахування: що зміниться для водіїв

З 1 січня 2025 року в Україні набувають чинності нові правила обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів, відомого як "автоцивілка". Ці зміни є наслідком нового закону, підписаного президентом України Володимиром Зеленським 17 червня 2024 року.

Як йдеться у матеріалі 24 Каналу, закон спрямований на наближення українського страхового ринку до європейських стандартів та виконання зобов'язань України щодо Угоди про асоціацію з ЄС.

Ключові зміни включають запровадження індивідуальних цін на страхові поліси. Страхові компанії можуть самостійно формувати вартість полісів з огляду на персональну історію кожного клієнта, включаючи наявність або відсутність ДТП у минулому. Це дозволить більш справедливо оцінювати ризики та встановлювати відповідні тарифи.

Істотно збільшаться максимальні розміри страхових виплат. З початку 2025 року виплати за шкоду, заподіяну майну, зростуть до 250 тисяч гривень на одного потерпілого, а за шкоду життю та здоров'ю – до 500 тисяч гривень. Передбачається поступове збільшення цих сум рівня країн ЄС. Через п'ять років після вступу України до ЄС страхова сума за шкоду майну становитиме не менше 1,3 мільйона євро на один страховий випадок, а за шкоду життю та здоров'ю – не менше 6,45 мільйона євро.

автостраховка

Впроваджується модель прямого врегулювання збитків, яка дозволить постраждалим звертатися безпосередньо до своєї страхової компанії для отримання компенсації. Це значно спростить процедуру відшкодування збитків.

Розрахунок страхових виплат здійснюватиметься без урахування зносу для автомобілів віком до 5 років. Для старших автомобілів враховуватимуться ціни на запчастини-аналоги. Страховик зобов'язаний надати потерпілому три варіанти станцій технічного обслуговування не більше 150 км від місця проживання.

Новий закон скасовує франшизу, яка раніше могла становити до 2% від страхової суми. Тепер страховик відшкодовуватиме вартість ремонту повністю.

Зберігаються пільгові знижки у розмірі 50% для певних категорій осіб, включаючи учасників бойових дій, які постраждали від Чорнобильської катастрофи, пенсіонерів та людей з інвалідністю І групи. Ці знижки поширюються на автомобілі з двигуном до 2500 кубічних сантиметрів або потужністю до 100 кВт для електромобілів, які не використовуються для комерційних перевезень.

Страхування авто

Також скасовується ліміт страхових виплат за Європротоколом, який раніше становив 80 тисяч гривень на кожного потерпілого. Тепер відшкодування проводитиметься в межах повної страхової суми за "автоцивілкою".

Нагадаємо, раніше також повідомляли, що водіїв в Україні почнуть примусово доставляти до ТЦК.

Источник материала
Поделиться сюжетом
Упоминаемые персоны