В Австралії схвалили найжорсткішу у світі заборону на соцмережі для дітей до 16 років
В Австралії схвалили найжорсткішу у світі заборону на соцмережі для дітей до 16 років

В Австралії схвалили найжорсткішу у світі заборону на соцмережі для дітей до 16 років

Австралія заборонить дітям до 16 років користуватися соціальними мережами після того, як її Сенат схвалив найсуворіше в світі законодавство.

Заборона, яка набуде чинності не раніше, ніж через 12 місяців, може призвести до штрафу технологічних компаній до 50 млн австралійських доларів (32,5 млн доларів), якщо вони не будуть її дотримуватися.

Прем'єр-міністр Ентоні Албанізі заявив, що законодавство необхідне для захисту молоді від "шкоди" соціальних мереж, що підтримали багато батьківських груп.

Але критики кажуть, що питання про те, як буде працювати заборона, і її вплив на конфіденційність і соціальні зв'язки, залишилися без відповіді.

Це не перша спроба в глобальному масштабі обмежити використання дітьми соціальних мереж, але вона передбачає найвищий віковий ліміт, встановлений будь-якою країною, і не передбачає винятків для існуючих користувачів або тих, хто має батьківську згоду.

"Це глобальна проблема, і ми хочемо, щоб у молодих австралійців, по суті, було дитинство, - сказав Албанізі, представляючи законопроект в нижній палаті минулого тижня. - Ми хочемо, щоб батьки були спокійні".

Ухвалений Сенатом 34 голосами проти 19 законопроект повернеться в Палату представників, де в уряду є більшість, що означає, що він обов'язково буде ухвалений, для схвалення поправок, перш ніж стати законом, зазначає видання.

У законопроекті не вказано, які платформи будуть заборонені. Ці рішення будуть ухвалені пізніше міністром зв'язку Австралії, який звернеться за порадою до комісара з електронної безпеки - інтернет-регулятора, який буде забезпечувати дотримання правил.

Виняток становлять ігрові платформи та платформи обміну повідомленнями, а також сайти, до яких можна отримати доступ без облікового запису, тобто YouTube, наприклад, швидше за все, не постраждає.

Уряд заявляє, що те, чи буде він покладатися на будь-яку форму технології перевірки віку для реалізації обмежень - буде протестовано в найближчі місяці, як і варіанти. Платформи соціальних медіа повинні самі додавати ці процеси.

Однак експерти попередили, що немає гарантії, що невизначена технологія, яка може покладатися на біометричні дані або інформацію про ідентичність, буде працювати. Критики також вимагали гарантій того, що конфіденційність буде захищена.

Вони також попередили, що обмеження можна легко обійти за допомогою таких інструментів, як VPN, які можуть приховати місцезнаходження користувача та зробити вигляд, що він входить з іншої країни.

Однак діти, які знайдуть способи обійти правила, не будуть каратися штрафами.

Опитування щодо реформ, хоча і обмежені, показують, що їх підтримує більшість австралійських батьків та опікунів.

Але багато експертів стверджують, що заборона є "занадто грубим інструментом" для ефективного рішення щодо ризиків, пов'язаних із використанням соціальних мереж, і попереджають, що це може врешті підштовхнути дітей до менш регульованих куточків Інтернету.

Протягом короткого періоду консультацій перед ухваленням законопроекту Google і Snap критикували його за відсутність більш детальної інформації, а Meta заявила, що законопроект буде "неефективним" і не буде відповідати заявленій меті - дати дітям більше безпеки.

У своїй заяві TikTok зазначив, що урядове визначення платформи соціальних медіа було настільки "широким і незрозумілим", що "майже кожен онлайн-сервіс може підпадати під нього".

X поставив під сумнів "законність" законопроекту, заявивши, що він може бути несумісним з міжнародними нормами та договорами про права людини, які Австралія підписала.

Деякі захисники прав молоді також звинуватили уряд у тому, що він не повністю розуміє роль соціальних мереж у їхньому житті та виключає їх із дебатів.

Альбанізі визнав, що дебати складні, але рішуче відстоював законопроект.

Досвід інших країн

Як відомо, минулого року Франція запровадила закон, який блокує доступ до соціальних мереж для дітей віком до 15 років без згоди батьків, хоча дослідження показують, що майже половина користувачів змогла обійти заборону за допомогою VPN.

Закон в американському штаті Юта, який був схожий на австралійський, був скасований федеральним суддею, який визнав його неконституційним.

Світові лідери з великим інтересом стежать за законами Австралії.

Нещодавно Норвегія пообіцяла піти по стопах країни, а минулого тижня міністр технологій Великої Британії заявив, що аналогічна заборона "розглядається" - хоча пізніше він додав: "не... на цей момент".

Источник материала
loader
loader