Інтернет за технологією xPON в Україні мають майже чотири мільйони абонентів — Федоров
Інтернет за технологією xPON в Україні мають майже чотири мільйони абонентів — Федоров

Інтернет за технологією xPON в Україні мають майже чотири мільйони абонентів — Федоров

Знайти провайдера, який пропонує забезпечити доступ до інтернету до 72 годин без електроенергії, можна на «Мапі інтернету під час знеструмлень».

В Україні майже 4 мільйони людей використовують технологію xPON, яка дає змогу користуватися інтернетом в умовах відключень електроенергії. Про це в межах телемарафону «Єдині новини» повідомив віцепрем'єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

«В Україні близько 2 тисяч провайдерів надають послугу з хPON, тож якщо треба, щоби інтернет працював 72 години без світла, то ця послуга є актуальною і важливою. Наразі майже 4 мільйони українців використовують дану технологію і активно продовжують її підключати», — сказав Федоров.

За даними Мінцифри, за останні 1,5 року кількість під’єднань до xPON зросла до 46%. Зараз 3,9 мільйона абонентів уже користуються технологією, яка забезпечує високу швидкість, роботу під час знеструмлень та стабільність фіксованого інтернету.

Інтернет за технологією xPON в Україні мають майже чотири мільйони абонентів — Федоров - Фото 1

Динаміка впровадження технології xPon

Віцепрем'єр-міністр повідомив, що інтерактивну мапу інтернету під час знеструмлень, яку запустили Мінцифри спільно з «ЛУН Місто» рік тому, вже переглянули пів мільйона українців, функціями скористались 120 тисяч користувачів.

  • Читайте також: «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет»: навіщо потрібен онлайн-курс про підготовку до зими в умовах блекаутів

За словами Федорова, мапа працює на всій території України та дає змогу перевірити, чи може провайдер забезпечити доступ до інтернету до 72 годин без електроенергії. Переглянути оновлену мапу інтернету під час знеструмлень можна за посиланням.

На мапі можна:

  • перевірити готовність провайдера до відключень електрики;
  • знайти найближчих провайдерів, які забезпечують інтернет від 4 до 72 годин;
  • дізнатися вартість підключення та щомісячну абонплату за інтернет-послуги;
  • звернутися до провайдера та подати заявку на підключення до інтернету, стійкого до знеструмлень;
  • залишити фідбек та вказати, чи доступний інтернет від вашого провайдера під час відключень (відгук відображатиметься для інших користувачів).

Наразі на мапі можна знайти інформацію про 107 провайдерів, які пропонують свої послуги в 942 населених пунктах, повідомила DOU кураторка «ЛУН Місто» Анна Денисенко.

Серед технологій, які використовують провайдери:

  • xPON — енергоощадна технологія передачі даних за допомогою пасивної оптичної лінії. Вона потребує в десятки менше витрат на підтримку інтернет-мереж у випадку знеструмлень та забезпечує інтернет до 72 годин;
  • FTTx — найбільш поширена технологія інтернет-доступу, що потребує живлення від акумуляторів та генераторів. Забезпечує інтернет на 4-8 годин, рідше — до 72 годин;
  • DOCSIS — технологія, що передає інтернет через телевізійний кабель, забезпечує інтернет на 4-8 годин, рідше — до 72 годин;
  • xDSL — технологія, що передає інтернет через телефонні кабелі, забезпечує інтернет на 4-8 годин, рідше — до 24 годин).

Фото: Мінцифри

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Источник материала
loader
loader