Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.
Ціни на нафтуBrent знизилися на 32 центи, або приблизно на 0,4%, до 71,82 долара за барель. Ф'ючерси на нафту West Texas Intermediate США подешевшали на 37 центів, або на 0,5%, до 68 доларів США. У понеділок обидва контрольні показники піднялися більш як на 1%.
«Напруженість на Близькому Сході, здається, стримана, що спонукало учасників ринку оцінити потенційно низькі ризики ширшого регіонального поширення, що призведе до значних перебоїв у постачанні нафти», — сказав ринковий стратег IG Йеп Джун Ронг.
Сирійські повстанці працюють над формуванням уряду, відновленням порядку після повалення Асада, а банки країни та нафтовий сектор планували відновити роботу у вівторок.
Хоча сама Сирія не є великим виробником нафти, однак вона має стратегічне розташування, і зміна режиму може посилити регіональну нестабільність.
Передача влади відбулася після 13 років громадянської війни та поклала кінець більш як 50-річному жорстокому правлінню родини Асада.
Ринок також зосереджений на ймовірності зниження ставки Федеральною резервною системою США наступного тижня, що може підвищити попит на нафту в найбільшій економіці світу.
Очікується, що ФРС знизить ставки на 25 базисних пунктів на завершення свого засідання 17-18 грудня.
«Цього року нафтові ринки більше залежали від попиту, ніж від пропозиції, і в результаті інвестори не наважуються займати спекулятивні позиції щодо нафти напередодні ключових політичних рішень ФРС», — сказала старший ринковий аналітик Phillip Nova Пріянка Сачдева.
Зниження було обмежено позитивними очікуваннями щодо економіки Китаю після повідомлень, що наступного року Китай запровадить «відповідно м’яку» монетарну політику – перше пом’якшення своєї позиції приблизно за 14 років, щоб стимулювати економічне зростання в найбільшому світовому імпортері нафти.
Імпорт сирої нафти в Китай зріс у листопаді вперше за сім місяців цього року, показали дані у вівторок, оскільки нижчі ціни на постачання на Близькому Сході та накопичення попиту стимулювали покупки.