Через наближення бойових дій компанія «Метінвест» на Донеччині призупинила роботу найбільшої в Україні шахти з видобутку коксівного вугілля – шахтоуправління «Покровське». Про це повідомили у пресслужбі компанії.
Шахта є ключовим підприємством регіону і спеціалізується на видобутку високоякісного коксівного вугілля, яке використовується в металургійній промисловості для виробництва сталі. Вона розташована приблизно за 10 км на захід від центру міста і зараз опинилася близько до місць боїв біля Покровська.
«Через погіршення ситуації з безпекою «Метінвест» призупинив роботу на своєму підприємстві – вугільному майданчику у Піщаному(біля Покровська Донецької області України)через наближення лінії фронту та посилення обстрілів. На ділянці знаходиться вертикальний шахтний ствол Покровського вугільного комбінату(ствол № 3)разом із адміністративним комплексом. Група евакуювала основний персонал та членів їхніх родин», – йдеться в повідомленні
Зазначається, що інші ключові об’єкти компанії продовжують працювати.
«Метінвест» спільно з Покровською міською військовою адміністрацією та представниками ЗСУ, уважно стежить за безпековою ситуацією навколо міста та промислових місць. Рішення щодо продовження роботи всіх промислові майданчики будуть створені з урахуванням умов, що розвиваються на фронті. Повний вплив призупинення роботи на вугільній дільниці в Піщаному наразі оцінюється», – йдеться в повідомленні.
Шахта під Покровськом є найбільшим постачальником коксівного вугілля в країні та одним з провідних підприємств у цій галузі у всій Східній Європі. Промислові запаси вугілля на шахті становлять 200 млн. тонн, виробництво вугілля на ній за 2023 рік склало 5,6 млн. тонн.
Як заявив командир роти 68-ї окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша з позивним Лютий, важко спрогнозувати, скільки російським окупаційним військам знадобиться часу, щоб упритул підійти до Покровська Донецької області.
До слова, українські війська відновили втрачені позиції під Сватовим, російські війська просунулися в Курській області та напрямках Часів Яр, Покровськ і Курахове. Про це свідчать геолокаційні кадри, йдеться у звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW).