Білоруська армія захищає Лукашенка, але не має потенціалу для наступу - боєць полку Калиновського
Білоруська армія захищає Лукашенка, але не має потенціалу для наступу - боєць полку Калиновського

Білоруська армія захищає Лукашенка, але не має потенціалу для наступу - боєць полку Калиновського

Регулярна армія Білорусі більше схожа на «режимні» підрозділи, які мають завдання захищати режим диктатора Олександра Лукашенка, однак наступального потенціалу в Білорусі немає.

Таку думку висловив перший командир, а нині боєць полку ім. Калиновського Денис Прохоров (позивний Кит) у програмі «Станція Краматорськ», яка вийшла на Ютуб-каналі Укрінформу.

На запитання ведучих, чи можливий наступ з боку Білорусі, офіцер відповів: «Я не військовий експерт, просто мені здається, що такого не відбудеться, принаймні в найближчі роки, з кількох причин. Якщо почнуть спускати якісь накази зверху йти в Україну, почнуться щонайменше хаос і анархія, регулярна армія невмотивована, і ні військові, ні громадянське населення не хочуть, щоб Україна страждала».

На думку Прохорова, білорусам не варто інертно чекати, поки їх примусять виконувати накази: потрібно вже зараз йти воювати проти союзника Лукашенка – кремлівського агресора Путіна.

«Багато білорусів підміняють тезу боротися проти ворога на тезу боротися за Україну і тому не хочуть їхати на війну. Але у нас є спільний ворог – це ерефія, великий механізм, тісно пов'язаний з Лукашенком. Треба почати битися проти ворога вже зараз, послаблюючи цього союзника і тим самим повертаючи собі надію на свободу в Білорусі», – аргументує офіцер.

Крім того, Прохоров зауважив, що є ще такий момент, як культурна свідомість внутрішньої Білорусі. «Вона все ж таки є, і вона є в більшості людей. Білоруси – культурно схожий народ з українцями, і наші мови схожі на 83%. Ми можемо один одного розуміти без перекладача, чого не скажеш про росіян», – зауважив Кит.

На його думку, білорусам давно варто змінити комфорт і тезисний вислів «Каб толькі не было вайны», нав’язаний пропагандою Лукашенка, на конкретні дії і щось більше за невдоволення чи спротив, який спостерігався у 2020-му році.

«Під час тих протестів білоруси не були готові до виборювання свободи. На жаль, свобода у режимі диктатури не дається просто так – за неї потрібно проливати кров. А не всі до цього поки готові», – зазначив воїн.

Як Прохоров опинився в Україні і чому став на її захист, – можна дізнатися, переглянувши повне інтерв’ю з білоруським воїном на Ютуб-каналі Укрінформу.

Денис Прохоров – перший командир полку імені Кастуся Калиновського, сформованого з добровольчого батальйону білорусів. Воював з 2015-го року у складі ТРО «Азов», брав участь у боях за Широкине. З початку повномасштабного вторгнення обороняв Київщину, воював також на Запорізькому, Харківському, Донецькому напрямках.

Як повідомлялося, «Станція Краматорськ» – це спільний продукт Укрінформу та Центру протидії з дезінформацією при РНБО. Головна мета проєкту – через відверту розмову показати особисту життєву історію героя та водночас висвітлити основні російські ІПСО на тему армії та війни.

Ведучі програми Костянтин та Влада Ліберови – документальні фотографи, які фіксують події в Україні з перших днів повномасштабного вторгнення.

Теги по теме
война Беларусь Александр Лукашенко
Источник материала
loader
loader