Риторика Трампа може бути «дестабілізуючою», але дії свідчать про інше - Леммі нагадав про зброю для України
Риторика Трампа може бути «дестабілізуючою», але дії свідчать про інше - Леммі нагадав про зброю для України

Риторика Трампа може бути «дестабілізуючою», але дії свідчать про інше - Леммі нагадав про зброю для України

У Великій Британії заявили, що непередбачуваність риторики обраного президента США Дональда Трампа може бути «дестабілізуючою», але він не завжди робить те, чим погрожує.

Про це сказав міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі, коментуючи нещодавні заяви Трампа щодо Гренландії, передає Укрінформ із посиланням на The Guardian.

«Я думаю, що ми знаємо з першого терміну Дональда Трампа, що інтенсивність і непередбачуваність того, що він іноді говорить, може бути дестабілізуючою. Він робив це з НАТО. Але насправді, на практиці, він відправив більше військ до Європи за часів своєї адміністрації. Він відправив перші Javelin (протитанкові ракетні комплекси - ред.) і зброю в Україну», - сказав глава МЗС Британії.

Леммі висловив думку, що Трампне буде використовувати військову силу для захоплення Гренландії - незважаючи на припущення, що він може це зробити.

На запитання, чи повинна Велика Британія, як і Франція та Німеччина, вважати це неприйнятним, Леммі відповів, що у Великий Британії серйозно ставляться до цього питання.

«Давайте будемо серйозними... Цього не станеться, тому що жоден із союзників НАТО не вступав у війну з моменту заснування НАТО», - сказав він.

Леммі також додав, що коментарі Трампа слід розуміти як відображення його занепокоєння щодо національної економічної безпеки та безпеки в Арктиці, з огляду на дії Росії та Китаю.

«Я підозрюю, що у випадку з Гренландією він (Трамп – ред.) має на меті висловити своє занепокоєння щодо Росії і Китаю в Арктиці, своє занепокоєння щодо національної економічної безпеки. Я впевнений, що він визнає, що, врешті-решт, Гренландія сьогодні - це Королівство Данія. У Гренландії точаться дебати про власне самовизначення. Але за цим, я думаю, стоїть його (Трампа - ред.) занепокоєння щодо Арктики. Звичайно, США мають війська і базу в Гренландії. Тож вони зацікавлені в цьому арктичному регіоні», - сказав Леммі.

Як повідомляв Укрінформ, обраний президент США Дональд Трамп раніше заявив, що не виключає застосування сили для контролю над Гренландією та Панамським каналом. 

Прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен, яка відхилила першу пропозицію Трампа про купівлю Гренландії в 2019 році, назвала нову його заяву «абсурдною».

Трамп також раніше вимагав від Панами відновити право власності над каналом, яке США передали Панамі в 1977 році.

Чинний держсекретар США Ентоні Блінкен назвав висловлену Трампом ідею щодо захоплення Гренландії «негарною» та висловив переконання, що цього не станеться.

Фото: BRANDON BELL/GETTY IMAGES

Теги по теме
США Дональд Трамп
Источник материала
loader
loader