Забруднені узбережжя, загиблі птахи і дельфіни: в Україні оцінили збитки від російського мазуту у Чорному морі
Забруднені узбережжя, загиблі птахи і дельфіни: в Україні оцінили збитки від російського мазуту у Чорному морі

Забруднені узбережжя, загиблі птахи і дельфіни: в Україні оцінили збитки від російського мазуту у Чорному морі

Збитки від розливу нафтопродуктів у Чорному морі після аварій двох російських танкерів попередньо оцінюються у 14 млрд доларів.

Про це повідомило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, передає Укрінформ.

«За попередніми підрахунками екоінспекторів, витік мазуту завдав екосистемі Чорного моря матеріальної шкоди на суму понад 14 млрд доларів США. Йдеться про десятки кілометрів мазутної плівки на поверхні води вглиб Чорного моря, тисячі кілометрів забрудненого узбережжя, тисячі загиблих птахів та десятки дельфінів, порушені харчові ланцюги в екосистемах», - йдеться у повідомленні.

У відомстві зауважили, що Україна має доступ до інформації про цю ситуацію лише за допомогою кримських локальних медіа та обмеженої кількості супутникових знімків. Станом на вчора супутникові знімки показують, що забруднення російським мазутом досягло Євпаторії.

Зазначається, що Україна, Румунія та Болгарія узгодили на рівні міністерств «спільні кроки для взаємодії з міжнародними інституціями» з питання наслідків аварії російських танкерів у Керченській протоці.

Також Україна вже звернулася до секретаріатів конвенцій ООН, UNEP, ЮНЕСКО, Європейського Союзу, Міжнародної морської організації (IMO). Отримано відповідь від Секретаріату Комісії із захисту Чорного моря від забруднення про необхідність проведення позачергового засідання для розгляду цього кейсу.

Повідомляється, що 27 січня цього року справа буде розглянута на засіданні Підкомітету Міжнародної морської організації з питань запобігання забрудненню.

Як повідомляв Укрінформ, 15 грудня в Керченській протоці затонули російські нафтові танкери «Волгонефть-212» та «Волгонефть-239». Унаслідок цього в Чорне море вилилося понад 4000 тонн мазуту.

9 січня поблизу південного узбережжя тимчасово окупованого Криму зафіксовані великі плями мазутного забруднення. На супутникових знімках мазутну плівку було видно від мису Айя до мису Форос, у Ялтинській затоці, а також у районі Гурзуфа й Аю-Дага.

Після аварії 15 грудня танкерів РФ у Керченській протоці на узбережжі в Краснодарському краї зібрали 1700 тонн піску з мазутом. У Севастополі зібрали майже 155 тонн забрудненого мазутом ґрунту.

Теги по теме
Крым нефть Экология Оккупация Крыма
Источник материала
loader
loader