Українська редакція польського національного мовника Telewizja Polska (TVP), яку невдовзі запустять, називатиметься Slawa TV. Про це «Детектору медіа» повідомила керівниця редакції, медіаекспертка, телеведуча, культурна менеджерка Марія Гурська.
Початок мовлення заплановано на 1 березня 2025 року у рамках трисмугового мовлення на базі білоруського телеканалу «Белсат» з перспективою виокремлення в окремий телеканал.
«Наразі на кнопці “Белсату” по черзі у шестигодинних слотах мовитимуть українська, білоруська редакція та редакція, орієнтована на російськомовну аудиторію на Заході (розширена редакція програми “Вот так”, яка раніше існувала у складі “Белсату”)», — розповіла Гурська.
Українська редакція, за її словами, ефіритиме з 11 до 16 у денному слоті та з 21 до 22 — у вечірньому (за польським часом). Основу її колективу складатимуть досвідчені редакторки та журналістки з таких українських медіа, як «Еспресо», «Україна 24», ICTV, Новий канал, Freedom та з інших мовників.
«Slawa є елементом гасла, яке завдяки героїчному подвигу українського народу та ЗСУ після повномасштабного вторгнення Росії стало відомим на весь світ. Крім того, ця назва сягає своїм корінням до витоків української історії, де фігурує, як ім’я дохристиянської богині Перемоги, птиці-блискавки Слави. А найголовніший сенс, який закладає у назву редакція, це слава україно-польським зусиллям у спільній відсічі агресорові, перемозі над диктатурами і зміцненню демократії у Центральній Європі», — пояснила Марія Гурська вибір назви для редакції.
І додала, що запуск українського мовника — ініціатива польського МЗС уряду Дональда Туска і крок, націлений на поглиблення діалогу та співпраці з Україною, яка чинить відсіч агресорові заради свободи у вільній Європі.
У березні Slawa TV виходитиме в ефір кожного дня по три години на добу з новинами і аналітичними студіями, в яких редакція зосередиться на поточних політичних, суспільних та культурних подіях, а також на потребах українських мігрантів у Польщі та інших країнах ЄС та світу.
«Українська редакція планує використати місцезнаходження на перехресті України і ЄС та дати слово малозадіяним в українському інформаційному полі європейським політикам та експертам. У нашому етері вони зазвучать українською. Також ми запросимо до співпраці зірок польської журналістики і регулярно перекладатимемо їх українською. До того ж у нашому ефірі звучатимуть голоси зірок української журналістики та політології, які працюють у польсько-українському інформаційному полі, щоб забезпечити глибокий аналіз внутрішньополітичних подій, впізнаваність і ідентифікацію проєкту, як “свого” для українців», — поділилася планами Гурська.
Опорою медіа, каже вона, стануть відомі волонтери, діячі культури, лідери думок, раніше широко незалучені в медійні проекти в Україні, але активні у своїй діяльності та проєктах на перехресті двох світів — польського та українського, мають унікальний досвід і прагнуть ними ділитися.
Відповідаючи на запитання про ключові завдання, які стоять перед новоствореним підрозділом TVP, його керівниця сказала: «Slawa TV інформуватиме українців про події в Україні і світі, а також супроводжуватиме інформаційно побудову спільного плану дій України та ЄС на європейське майбутнє України. Тримати українців в курсі головних подій завдяки роботі наших кореспондентів в Україні і світі, а також подавати європейський погляд на захист, відновлення та реформи, регулярно нагадувати світові про Україну діями та матеріалами наших авторів та репортерів є основними завданнями редакції».
У пріоритеті редакції — спільні геостратегічні, а не політичні інтереси окремих політичних діячів, еліт та їхніх ситуативних цілей. Редакція уважно дбатиме про дотримання стандартів журналістської етики та незалежність роботи журналістського колективу, пообіцяла Гурська.
Фото: Марія Гурська / фейсбук
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.