Австрійський бізнес надав Росії оптоволоконні технології - ЗМІ
Австрійський бізнес надав Росії оптоволоконні технології - ЗМІ

Австрійський бізнес надав Росії оптоволоконні технології - ЗМІ

Група компаній нинішнього президента Федерації австрійської промисловості Георга Кнілла побудувала перший в Росії завод з виробництва оптоволокна, передавши РФ технології з виробництва оптичного волокна, яке зараз використовується у бойових дронах.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється у матеріалі австрійського видання ZackZack.

"До 2015 року група компаній президента Федерації австрійської промисловості Георга Кнілла побудувала перший в Росії завод з виробництва оптоволокна. Зараз Росія використовує такі волокна у війні з використанням безпілотників проти України. Наразі Кнілл вважається "відкривачем дверей" для "синьо-бірюзового" уряду (коаліційного уряду консервативної Австрійської народної партії та ультраправої і проросійської Австрійської партії свободи" – ред.), - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що перший в Росії завод з виробництва оптоволокна запрацював у Саранську у 2015 році. "Експертиза для цього надійшла зі Штирії: керівництво Росії змогло переконати компанію Weizer Knill Group побудувати заводу 2011 році. Сімейним бізнесом керує Георг Кнілл, голова Федерації австрійської промисловості, який наразі привертає увагу своїми симпатіями до "синьо-бірюзового" федерального уряду. Відомо, що Австрійська партія свободи виступає проти санкцій проти Росії", - зазначається у матеріалі.

Видання додає, що наразі не можна упевнено сказати, чи дійсно волокна для нових безпілотників в російській армії походять із заводу, побудованого групою компаній Knill. Однак, у будь-якому випадку, "міністерство оборони Росії і сам Путін були зацікавлені в технології, яку група компаній Knill вперше привезла в Росію".

Проєкт вартістю у 50 млн євро фінансувався російською державою за участі таких структур, як "Роснано", Газпромбанк та регіональної влади Мордовії. Будівництвом займалася фінська компанія Nextrom Oy, яка є частиною Knill-Gruppe.

Як зазначає ZackZack, хороші контакти Кнілла з Росією були очевидні вже на початку його перебування на посаді президента Австрійської федерації промисловості. З його приходом на посаду у червні 2020 року російський посол Дмитро Любінський особисто привітав його у Facebook. Також Кнілл та Любінський взаємодіяли на зустрічах наразі вже розпущеного Товариства австрійсько-російської дружби (ORFG), русофільської мережі австрійських підприємців і політиків.

Видання також відзначає той факт, принаймні з 2019 року для Кнілла мало бути очевидним, що побудований у Саранську завод не лише забезпечує цивільні потреби, а й працює на оборонний сектор. Зокрема, під час форуму "Армія 2019" директор заводу Андрій Ніколаєв відкрито заявляв про співпрацю з МО РФ. 

Попри це, у листопаді 2021, на тлі стягування Росією військ до кордону з Україною, Кнілл приїжджав до мордовської столиці, щоб обговорити розширення заводу.

Втім, розбудову заводу не вдалося здійснити. У коментарі ZackZack Георг Кнілл заявив, що він припинив будь-яку діяльність у Росії після повномасштабного російського вторгнення в Україну і підтримує європейські санкції.

Як повідомляв Укрінформ, в Австрії провалилися переговори щодо створення коаліційного уряду без участі праворадикальної та проросійської Австрійської партії свободи (FPÖ), яка перемогла на виборах 29 вересня. Правоцентристська Австрійська народна партія (ÖVP), Соціал-демократична партія Австрії (SPÖ) та ліберальна NEOS так і не змогли знайти компромісів щодо ключових питань, передусім у податково-бюджетній політиці. Після цього Народна партія розпочала коаліційні переговори з Партією свободи.

За повідомленнями ЗМІ, однієї з основних причин такого розвитку подій стало те, що економічні кола, включаючи Федерацію австрійської промисловості, виступали за переговори про створення уряду між ÖVP та FPÖ.

Теги по теме
Россия Технологии Австрия
Источник материала
loader
loader