Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.
Ф'ючерси на нафту Brent знизилися на 16 центів, або 0,2%, до 80,63 долара за барель.
Більш активні квітневі контракти на нафту West Texas Intermediate подешевшали на 6 центів до 77,33 долара за барель. Контракт на перший місяць, термін дії якого закінчується у вівторок, становив 78,03 долара за барель, що на 15 центів більше, або 0,19%, після падіння на 1,02% у п'ятницю.
Багато хто очікує, що Трамп, інавгурація якого відбудеться пізніше в понеділок, зробить багато політичних заяв у перші години свого другого терміну, включно з припиненням мораторію на експортні ліцензії на скраплений природний газ США - частину ширшої стратегії зміцнення економіки.
«Цього тижня на ринках спостерігається достатня невизначеність, враховуючи інавгурацію президента Трампа та низку виконавчих указів, які він планує підписати», - йдеться в записці аналітиків ING.
Минулого тижня обидва контракти зросли більш як на 1% санкцій, накладених адміністрацією Байдена на понад 100 танкерів і двох російських виробників нафти. Це призвело до боротьби між провідними покупцями Китаєм та Індією за оперативні вантажі нафти та поспіху за постачання суден , оскільки дилери російської та іранської нафти шукали несанкціоновані танкери для переправлення свого вантажу.
Хоча нові санкції можуть вплинути на постачання майже 1 мільйона барелів нафти на добу з Росії, нещодавнє зростання цін може бути короткочасним залежно від дій Трампа, зазначили аналітики ANZ у клієнтській записці.
За їхніми словами, Трамп пообіцяв допомогти швидко припинити російсько-українську війну, що може передбачати пом’якшення деяких обмежень для досягнення угоди.
Послаблення напруженості на Близькому Сході також стримало ціни на нафту. ХАМАС та Ізраїль обмінялися заручниками та полоненими в неділю, що стало першим днем припинення вогню після 15 місяців війни.
Крім того, аналітики ANZ і ING повідомили, що інвестори стежать за наслідками різкого похолодання в Техасі та Нью-Мексико, які можуть вплинути на видобуток нафти в США.