Як передає Укрінформ, про це повідомяє Reuters.
Ф'ючерси на нафту марки Brent у п'ятницю знизилися на 9 центів до 78,20 долара за барель, тоді як американська нафта West Texas Intermediate (WTI) подешевшала на 9 центів до 74,53 долара.
За тиждень Brent подешевшала на 3,18%, а WTI – на 4,28%.
«Ціни на нафту знижувалися протягом усього цього тижня, оскільки інвестори скоротили воєнні премії після припинення вогню в Газі, готуючись до зміни енергетичної політики Трампа», — сказала Пріянка Сачдева, старший ринковий аналітик Phillip Nova.
«Поки що Трамп непередбачуваний, як і передбачалося, встановлюючи ціни на нафту для волатильності, орієнтованої на заголовки», — додала Сачдева.
Трамп під час виступу в четвер на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, Швейцарія, заявив, що вимагатиме від Організації країн-експортерів нафти та її фактичного лідера Саудівської Аравії знизити вартість барелів нафти.
Він також сказав, що проситиме Ер-Ріяд збільшити інвестиційний пакет США до 1 трильйона доларів порівняно з 600 мільярдами доларів, про які повідомляло саудівське державне інформаційне агентство раніше того ж дня.
У понеділок Трамп оголосив надзвичайний стан в енергетичній сфері , скасувавши екологічні обмеження на енергетичну інфраструктуру в рамках масштабного плану максимізації внутрішнього видобутку нафти і газу.
У середу він пообіцяв накласти на Європейський Союз мита та запровадити 25% мита проти Канади та Мексики, а також сказав, що його адміністрація розглядає можливість введення 10% штрафних мит для Китаю.
Оскільки увага зосереджується на можливому лютневому графіку для нових тарифів, встановлених Трампом, на ринку, ймовірно, зберігатиметься обережність, оскільки будь-які нові торговельні обмеження матимуть негативні наслідки для глобального зростання, потенційно вплинувши на перспективи попиту на нафту, сказав Єп Джун Ронг, ринковий стратег компанії IG.
Трейдери очікують, що ціни на нафту коливатимуться від 76,50 до 78 доларів за барель, додав Йіп.
У той час як каталізатори зростання, такі як значне падіння запасів нафти в США, забезпечують тимчасові позитивні коливання, загальний надлишок пропозиції на світовому ринку та слабкі прогнози попиту в Китаї продовжують тиснути на ф’ючерси на нафту, сказав Сачдева з Phillip Nova.
За даними Управління енергетичної інформації США, запаси нафти в США минулого тижня досягли найнижчого рівня з березня 2022 року.
У звіті EIA, опублікованому на день із запізненням через свято США в понеділок, говориться, що запаси сирої нафти впали на 1 мільйон барелів до 411,7 мільйона барелів за тиждень до 17 січня, що стало дев'ятим тижневим падінням поспіль.