Про це повідомила дружина політв'язня Аліє Абдулгазієва у Фейсбуці, передає Укрінформ.
"Тюремним зв'язком Зонателеком зателефонував мій чоловік і повідомив про погіршення стану здоров'я. Протягом тижня у нього знову піднімалася температура, почувається погано. Лікар дав противірусний препарат «Кагоцел». Інших ліків і медичних дій не застосовували. Пізніше він став сильно кашляти і задихатися", - написала вона.
Жінка зазначила, що вже два місяці намагається отримати медичні документи та офіційні висновки щодо лікування чоловіка, але щоразу отримує відмову. Телефоном їй кажуть, що "все нормально", але під час розмов з Тофіком вона чує слабкість в його голосі та помічає загальмованість у мовленні.
Тофік Абдулгазієв - багатодітний батько, підприємець і музикант, кримський татарин. 27 березня 2019 року під час наймасштабніших обшуків у Сімферополі та його околицях його і ще 24 кримських мусульман заарештували за звинуваченням у причетності до забороненої в Росії організації "Хізб ут-Тахрір".
У травні 2022 року Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону виніс обвинувальне рішення проти Тофіка Абдулгазієва і засудив його до 12 років позбавлення волі в колонії суворого режиму з першими п'ятьма роками у в'язниці.
Як повідомляв Укрінформ, у політв'язня Абдулгазієва виявили туберкульоз через місяць після госпіталізації до тюремної лікарні у РФ.
Фото із соцмереж