Агенція журналістських розслідувань «Четверта влада» оголосила про запуск онлайн-медіа «Рівненські гроші», що спеціалізуватиметься на висвітленні питань публічних фінансів Рівненщини.
Про це йдеться у повідомленні «Четвертої влади» у фейсбуці.
Як йдеться у повідомленні, ініціатива стала можливою завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), хоча організація призупинила фінансування 24 січня у зв'язку з аудитом діяльності.
«На це пішли кошти міжнародної громадської організації "Інтерньюз", за фінансування Агенції міжнародного розвитку USAID.
Поки що ми призупинили роботу, але завдяки Європейському фонду за демократію до травня 2025-го продовжимо робити на ньому новини на тему грошей», — пише «Четверта влада».
3 лютого фактичний голова Департаменту ефективності уряду США (DOGE) Ілон Маск заявив, що Дональд Трамп начебто погодився, що USAID потрібно ліквідувати. Перед тим адміністрація Трампа відправила у відпустку топпосадовців USAID, їхній сайт припинив роботу, а агентство передали в підпорядкування держсекретарю США Марко Рубіо.
Відзначимо, 59,2% опитаних ІМІ медійників вважають, що зупинка програм підтримки медіа від США може мати катастрофічні наслідки і призведе до закриття або суттєвого скорочення роботи багатьох незалежних медіа. Лише 15,8% опитаних сказали, що не отримували жодних грантів від американських організацій.
За даними Rеuters, заморожування адміністрацією США міжнародної допомоги вплине на розслідування воєнних злочинів Росії.
Читайте також:
- Переходимо в сіру зону? Чому втрата американської допомоги для українських медіа — серйозна загроза для демократії та свободи слова
- «Економічна правда» оприлюднила перелік всіх українських інституцій, що отримували кошти від USAID
- Не зупиняємося. Як припинення американської допомоги вплинуло на роботу українських медіа (опитування)
Фото: Четверта влада»/фейсбук
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.