Право експорту тваринницької продукції до ЄС отримали 22 українські компанії
Право експорту тваринницької продукції до ЄС отримали 22 українські компанії

Право експорту тваринницької продукції до ЄС отримали 22 українські компанії

Приведення норм українського законодавства до вимог Європейського Союзу — запорука розширення ринку Європейського Союзу за видами української аграрної продукції. Про це повідомляє Голос України, пише agronews.ua.

Так, за інформацією Держпродспоживслужби, експорт українських продуктів тваринного походження на ринки країн Європейського Союзу можливий тільки після підтвердження виконання вимог країни призначення і видачі відповідного сертифікату територіальним органом Держпродспоживслужби.

Протягом 2024 року з метою підтвердження відповідності потужностей з виробництва харчових продуктів тваринного походження вимогам країн призначення (зокрема ЄС) фахівцями Держпродспоживслужби взято участь у 20 позапланових заходах державного контролю.

Враховуючи зміни у законодавстві Європейського Союзу (прийняття делегованого Регламенту ЄС 2023/2652 від 15.09.2023), відповідно до яких партії меду та інших продуктів бджільництва, призначені для споживання людиною, можуть ввозитися до ЄС лише з ухвалених підприємств, Держпродспоживслужбою підтверджено та направлено до Генерального Директорату Європейської комісії з питань охорони здоров’я та безпечності харчових продуктів 27 звернень щодо включення підприємств з виробництва продуктів бджільництва до переліку підприємств третіх країн, що мають право експортувати харчові продукти до ЄС.

Також забезпечено розширення ринку Європейського Союзу за іншими видами харчових продуктів, а саме за 2024 рік було надано право експорту 22 українським підприємствам (рибопродукти, молокопродукти, яєчні продукти та продукти з м’яса птиці).

Минулоріч затверджено 39 експортних потужностей (об’єктів) з виробництва неїстівних продуктів тваринного походження. З них — включено до реєстру вісім нових підприємств, щодо 31 підприємства внесені зміни стосовно доповнення асортименту неїстівних продуктів та розширення країн.

Важливим етапом у 2024 році став перехід на використання в Україні TRACES NT (онлайн-платформи Європейської комісії з сертифікації та підтримки експорту/імпорту/транзиту тварин, продукції тваринного та рослинного походження, харчових продуктів, кормів), завдяки чому вдалося значно спростити проходження формальних процедур здійснення експорту та транзиту харчових продуктів на територію Європейського Союзу при перетині державного кордону.

Наразі фахівці територіальних органів Держпродспоживслужби мають змогу видавати в TRACES NT 20 видів сертифікатів, що дає змогу значно скоротити процедури видачі та зменшити навантаження на експортерів. За звітний період фахівцями територіальних органів Держпродспоживслужби із застосуванням TRACES NT видано 38481 сертифікат на вантажі, що направляються до/через територію Європейського Союзу, у тому числі для імпорту в ЄС — 18649, для транзиту — 19832.



Перегляди: 0
Теги по теме
Евросоюз
Источник материала
loader
loader