В Україну на знак підтримки приїхали Нобелівські лауреати з фізики Серж Арош та Ференц Краус
В Україну на знак підтримки приїхали Нобелівські лауреати з фізики Серж Арош та Ференц Краус

В Україну на знак підтримки приїхали Нобелівські лауреати з фізики Серж Арош та Ференц Краус

Нобелівські лауреати з фізики Серж Арош та Ференц Краус відвідали Київ та Харків, аби підтримати нашу державу під час повномасштабного вторгнення Росії.

Під час візиту вчені звернулися до світової спільноти із закликом про конфіскацію заморожених російських активів на користь України, провели низку лекцій в навчальних закладах, а також зустрілися з представниками уряду та громадянського суспільства, повідомляє Укрінформ.

“Мені дуже хотілося повернутися до України, щоб засвідчити нашу підтримку та солідарність із українцями, особливо з українськими вченими, молодими і не дуже, українськими фізиками, яких ми давно знаємо. Нам хотілося дізнатися, як вони зараз живуть, і як їм далі працювати в цих складних умовах”, – пояснив Серж Арош, володар Нобелівської премії з фізики 2012 року.

В Україну на знак підтримки приїхали Нобелівські лауреати з фізики Серж Арош та Ференц Краус - Фото 1 Нобелівські лауреати з фізики Серж Арош та Ференц Краус відвідали Україну на знак підтримки / Фото: Сергій Галушка, МОН

Він додав, що найбільше його вражає боротьба українців за свободу і той факт, що, незважаючи на війну, вони все ще займаються наукою та хочуть зробити внесок в отримання знань.

Ференц Краус, володар Нобелівської премії з фізики 2023 року і засновник благодійного фонду, зі свого боку відзначив, що європейцям багато треба вчитися в українців, як працювати разом як нація.

“Європа не може втратити цю країну. Я думаю, що це думка більшості в Європі, і сподіваюся, що події останніх днів у США ще більше обʼєднають нас”, – сказав науковець.

Міністр освіти та науки Оксен Лісовий під час зустрічі з відомими вченими розповів про ініціативи та реформи в науковій сфері України і зазначив, що потужний голос світової наукової спільноти є надзвичайно важливим для нашої країни.

"Зокрема, (розповів - ред.) про формування міжнародної коаліції підтримки сектору науки та технологій. Запросив учених приєднатися до цієї ініціативи та стати амбасадорами української науки у світі. Окрім того, запропонував також долучитися до діяльності наших наукових інституцій та закладів освіти. Для нас дуже важливо, щоб європейські вчені були залучені до підготовки наших молодих науковців, а ті своєю чергою отримували можливості для роботи з європейськими та світовими науковими інституціями, університетами та дослідницькими проєктами", - написав міністр.

У зверненні, яке підтримали Нобелівські лауреати, вони закликали західні уряди звільнити ці кошти з Центрального банку Росії для фінансування відновлення України та компенсації жертвам війни, щоб країна могла швидко відбудуватися після досягнення мирної угоди.

Нобелівські лауреати провели два дні в Україні, зустрілися з Олександрою Матвійчук, головою правозахисної організації "Центр громадянських свобод", яку в 2022 році відзначили Нобелівською премією, а також відвідали дитячу лікарню "Охматдит" і деокуповані райони Київщини.

Як повідомлялося, перший джентльмен Данії, відомий кінорежисер Бо Тенгберг відвідав мобільно-вогневу групу «Бучанські відьми» та Ірпінське добровольче формування територіальної громади, що складаються майже повністю із жінок.

Фото: МОН

Теги по теме
Украина ученые
Источник материала
loader
loader