Вашингтон тисне на Київ, а не на Кремль
Вашингтон тисне на Київ, а не на Кремль

Вашингтон тисне на Київ, а не на Кремль

Радники президента США Дональда Трампа розглядають можливість послаблення санкцій, накладених на Росію через її вторгнення в Україну.

Які санкції можуть скасувати? Зняття обмежень на ціну російської нафти. Послаблення санкцій на торгівлю нафтою. Інші економічні санкції, запроваджені через війну. Це рішення ухвалюється на тлі переговорів у Саудівській Аравії, де Білий дім буде тиснути на Київ, змушуючи Україну йти на поступки Кремлю. 11 березня відбудеться зустріч делегацій США та України щодо можливого перемир’я. Ключові проблеми переговорів: обмеження української армії – одна з вимог Кремля. Часткове перемир’я може привести до зняття обмежень на допомогу Україні. США не готові надавати гарантії безпеки Києву в умовах перемир’я. Європейські лідери скептично ставляться до цих домовленостей і вважають, що Кремль не зупиниться навіть після отримання поступок.

Чому це небезпечно? Зняття санкцій на російську нафту дозволить Кремлю отримати додаткові мільярди доларів на війну. Відсутність тиску на Путіна дасть РФ час для перегрупування військ та нарощування агресії. США натомість тиснуть на Україну, а не на Кремль, що може призвести до послаблення позицій Києва. Позиція Трампа щодо України залишається непередбачуваною – він продовжує тиснути на Київ, уникаючи жорстких заходів щодо Москви. Європа може посилити власні санкції проти РФ, якщо Білий дім послабить обмеження. Україна ризикує залишитися без важливої військової допомоги, якщо не піде на поступки.

Війна триває, і будь-яке послаблення санкцій може дати Путіну додаткові ресурси для її продовження.

Теги по теме
Россия война США Киев Дональд Трамп санкции нефть Вашингтон
Источник материала
loader