Бельгійці десятиліттями не усвідомлювали, що їх «труїла» дезінформація РФ - посол
Бельгійці десятиліттями не усвідомлювали, що їх «труїла» дезінформація РФ - посол

Бельгійці десятиліттями не усвідомлювали, що їх «труїла» дезінформація РФ - посол

Російські наративи, в яких історія України подавалася викривлено, просувалися в Бельгії протягом десятиліть, і бельгійці не усвідомлювали, що мають справу з дезінформацією.

Про це посол Бельгії в Україні Люк Якобс розповів в інтерв’ю Укрінформу.

«Найбільша небезпека, на мій погляд, полягає в дезінформації, яка труїла нашу свідомість протягом трьох десятиліть. Це дуже важко вирвати з голови. Десятиліттями на нас лився потік дезінформації, а ми навіть не усвідомлювали, що вбираємо в себе російські наративи», - заявив дипломат.

Він визнав, що пересічні бельгійці не надто обізнані щодо історії України, і потік російськоцентричного наративу завдав «великої шкоди нашій свідомості».

Водночас Якобс підкреслив важливість «обґрунтованого контрнаративу» у боротьбі із російською дезінформацією та необхідність інформаційної гігієни.

«Треба диверсифікувати джерела новин, треба порівнювати джерела, шукати серед них надійні, але це вимагає певної розумової пильності, що, до речі, дуже корисно в наш час. Я також сподіваюся, що у школах нове покоління вчать мислити критично, що не треба обмежуватися своїми інформаційними бульбашками, а бути відкритими», - зазначив посол.

Як повідомлялося, Світова координаційна виховно-освітня рада Світового конгресу українців (СКВОР СКУ) у партнерстві з Світовою федерацією українських жіночих організацій (СФУЖО) запускають цикл просвітницьких лекцій під назвою «Спростування міфів російської пропаганди». https://www.ukrinform.ua/rubric-diaspora/3969760-sku-ta-sfuzo-rozpocinaut-seriu-lekcij-z-vikritta-mifiv-rosijskoi-propagandi.html

Теги по теме
Россия Бельгия
Источник материала
loader
loader