Команда Волца створила щонайменше 20 чатів у Signal, де обговорювали роботу у сфері нацбезпеки, - Politico
Команда Волца створила щонайменше 20 чатів у Signal, де обговорювали роботу у сфері нацбезпеки, - Politico

Команда Волца створила щонайменше 20 чатів у Signal, де обговорювали роботу у сфері нацбезпеки, - Politico

Команда радника президента США з національної безпеки Майка Волца створила щонайменше 20 групових чатів у месенджері Signal для координації роботи зокрема з питань України, Китаю, сектора Гази, політики на Близькому Сході, Африки та Європи

Зміст

Про це пише Politico із посиланням на джерела. 

Двоє з цих осіб заявили, що перебували щонайменше у 20 таких чатах або мають пряму інформацію про них. Усі четверо повідомили, що бачили випадки обговорення конфіденційної інформації.

"Це свідчить про більш широке використання додатку, ніж повідомлялося раніше, і проливає нове світло на те, як часто команда національної безпеки адміністрації Трампа покладається на Signal, загальнодоступний додаток для обміну повідомленнями, у своїй роботі", - зазначають у виданні.

За словами одного зі співрозмовників Politico, "Волц вибудував увесь комунікаційний процес Ради національної безпеки на Signal". 

"Було звичайною справою проводити чати на будь-яку тему національної безпеки", - сказав один із учасників чатів, додавши, що до складу груп часто входили члени Кабінету міністрів і високопоставлені співробітники.

Представник Ради національної безпеки Браян Г'юз зазначив, що Signal дозволено використовувати на урядових пристроях, а деякі агентства автоматично встановлюють його на телефони співробітників. Він також підкреслив, що посадовці використовували цей додаток як за адміністрації Байдена, так і за адміністрації Трампа.

"Це один із затверджених методів передачі інформації, але не основний і навіть не другорядний, це один із багатьох затверджених методів передачі несекретних матеріалів з розумінням того, що користувач повинен зберігати запис. Будь-які твердження про використання для секретної інформації на 100% не відповідають дійсності ", - сказав Г'юз.  

Жоден із чотирьох співрозмовників видання не підтвердив, що володіє інформацією про передавання секретних даних через Signal, проте всі заявили, що в групових чатах обговорювалися чутливі деталі роботи у сфері національної безпеки.

  • Раніше видання The Wall Street Journal повідомляло, що радник президента США з питань нацбезпеки Майк Волц використовував месенджер Signal для обговорення мирного врегулювання війни Росії проти України, зокрема за посередництва США.
Теги по теме
США Новости Новости политики Технологии
Источник материала
loader
loader