/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F459%2F2d48c726b6a804615f6e8f31ace0f3b4.jpg)
Німеччина тестує дрони-камікадзе HX-2 перед закупівлею для Бундесверу, попри успішний досвід України
Україна має отримати в загальному 10 тисяч баражуючих боєприпасів HX-2, але Бундесвер вирішив провести додаткові тести.
Тиждень тому з’явилася інформація, що Бундесвер замовив дрони-камікадзе HX-2 від Helsing, які вже відомі в Україні, та Stark OWE-V від стартапу Stark, які обидва класифікуються як баражуючі боєприпаси.
Попри нібито звичайний характер угоди, для збройних сил Німеччини це не зовсім так.
Це перша в історії закупівля такого виду озброєння для Бундесверу, і вона справедливо сприймається як знак зміни підходу та усвідомлення сучасних реалій поля бою.
Але, як повідомив німецький Hartpunkt з власних джерел, йдеться лише про закупівлю відносно невеликої кількості дронів-камікадзе від обох постачальників.
Метою є "проведення комплексних випробувань і тестів в військах протягом тривалого часу".
Власне, йдеться про певну експериментальну експлуатацію, яка має відповісти на питання "чи системи боєздатні", "як їх інтегрувати", "що необхідно враховувати під час проектування".
Проте, Варто зазначити, що Сили оборони України не лише вже використовують HX-2, за попереднім замовленням виробляються 4 тисячі одиниць, а й мають новий контракт ще на 6 тисяч.
Це свідчить про ефективну роботу HX-2.
Крім того, компанія Helsing активно очікує розширення замовлення, бо вже відкрито нові виробничі потужності з планом виробництва до 1000 дронів щомісячно, очікується задоволення також і потреб власних збройних сил.
Проте Бундесвер вирішив перевірити на ефективність те, що вже перевірено Україною.
На питання про використання українського досвіду в Міністерстві оборони Німеччини повідомили, що "на робочому рівні відбувається обмін інформацією, і німецька сторона отримає користь від отриманих результатів та досвіду".
Цей досвід буде враховано під час наступних закупівель.
Логічно, що перед закупівлею та інтеграцією нових видів озброєння та військової техніки необхідно провести випробування.
Однак виникає питання темпу відповідних рішень чи їх обґрунтування.

