/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F1959d5a5c919f57be2701ec753a0a9de.jpg)
Лівий блок у Німеччині вимагає перерахунку голосів на виборах у Бундестаг
Про це засновниця і лідерка політсили Сара Вагенкнехт повідомила у соцмережі X, передає Укрінформ.
«Сьогодні ми офіційно подали скаргу щодо виборів до Бундестагу та вимагаємо перерахунку... Згідно з нашими дослідженнями, є вагомі докази того, що BSW подолала бар’єр у 5% на федеральних виборах», - заявила Вагенкнехт.
Вона переконана, що у процесі підрахунку голосів були систематичні помилки, і стверджує, що вибірковий перерахунок уже «повернув» її альянсу понад чотири тисячі голосів. А загалом її партія могла би отримати додатково понад 20 тисяч голосів.
«Це означало б, що Мерц більше не матиме більшості для своєї чорно-червоної коаліції з фальсифікацією виборів», - заявила Вагенкнехт.
Партія вимагає перерахувати всі приблизно 50 мільйонів голосів. Водночас представники BSW не вбачають підстав звинувачувати когось у політичній змові чи шахрайстві, вважаючи, що сталася людська помилка.
«Альянсу Сари Вагенкнехт» на виборах не вистачило лише 9529 голосів для проходження у парламент.
Якщо партія зможе набрати необхідні голоси в результаті перерахунку, 630 депутатських місць доведеться перерозподілити. У цьому випадку коаліція між консервативним блоком ХДС/ХСС і соціал-демократами, які наближаються до створення уряду, ймовірно, втратить більшість, і тоді уряд лідера ХДС Фрідріха Мерца буде недійсним.
Як повідомлялося, голосування щодо обрання канцлера планується 6 травня.
Позачергові вибори в Бундестаг відбулися 23 лютого, на них «Альянс Сари Вагенкнехт» здобув 4,938% голосів.

