/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F87630bfa8515d66d63a051e4d2a38653.jpg)
Apple повідомляє про нових жертв атак шпигунського програмного забезпечення по всьому світу
Сьогодні Apple надіслала сповіщення кільком людям, які, на думку компанії, стали цілями урядового шпигунського програмного забезпечення.
У минулому Apple надсилала подібні сповіщення жертвам шпигунських програм та рекомендувала їм звернутися до некомерційної організації, яка спеціалізується на розслідуванні таких кібератак . Інші технологічні компанії, такі як Google та WhatsApp, в останні роки також періодично надсилали такі сповіщення своїм користувачам.
Станом на зараз, лише дві людини заявили, що вони були серед тих, хто отримав сповіщення від Apple цього тижня.
Один із них — Сіро Пеллегріно, італійський журналіст, який працює в онлайн-видання Fanpage . Пеллегріно написав у статті , що у вівторок він отримав електронного листа та текстове повідомлення від Apple, в яких його сповістили про те, що на нього напали шпигунське програмне забезпечення. У повідомленні, за словами Пеллегріно, також йшлося про те, що він був не єдиною жертвою атаки.
«Сьогоднішнє повідомлення надсилається постраждалим користувачам у 100 країнах», – йдеться у повідомленні, згідно зі статтею Пеллегріно.
«Це справді сталося? Так, це не жарт», – написав Пеллегріно.
Другою людиною, яка отримала сповіщення від Apple, стала Єва Влардінгербрук, голландська праворадикальна активістка, яка опублікувала допис на X у середу.
«Apple виявила цілеспрямовану атаку шпигунського програмного забезпечення на ваш iPhone», – йдеться в попередженні Apple, згідно зі скріншотом, показаним у відео , яке Влаардінгербрук опублікував на X. «Ця атака, ймовірно, спрямована саме на вас через те, ким ви є або чим ви займаєтесь. Хоча ніколи не можливо досягти абсолютної впевненості у виявленні таких атак, Apple має високу впевненість у цьому попередженні – будь ласка, поставтеся до нього серйозно».
Реагуючи на повідомлення, Влаардінгербрук заявив, що це була «спроба залякати мене, спроба змусити мене замовкнути, очевидно».
Ні Пеллегріно, ні Влаардінгербрук не відповіли на запит TechCrunch про коментар.
Поки що незрозуміло, до якої шпигунської кампанії, якщо така є, стосуються сповіщення Apple. Минулого року Apple двічі повідомляла користувачів у десятках країн про те, що вони стали ціллю невизначеного шпигунського програмного забезпечення.
Apple не одразу відповіла на запит про коментар.
Пеллегріно — другий італійський журналіст цього року, якого повідомили про те, що він став мішенню цього типу шпигунського програмного забезпечення, яке іноді також називають «найманським» шпигунським програмним забезпеченням, враховуючи, що його часто розробляють компанії, які потім продають цю технологію урядам.
У лютому WhatsApp повідомив колегу Пеллегріно з фан-сторінки Франческо Канчелато, що компанія «перервала діяльність шпигунської компанії, яка, на нашу думку, атакувала ваш пристрій».
У випадку Канчелато, за даними WhatsApp , шпигунське програмне забезпечення було створено ізраїльською компанією Paragon Solutions. Citizen Lab, організація з цифрових прав, яка розслідує шпигунські програми понад десять років, підтвердила, що вони розслідують ці атаки, спрямовані на користувачів WhatsApp.
Після того, як Канчелато виступив, ще двоє італійців , які працюють у неурядовій організації Mediterranea Saving Humans, що допомагає рятувати іммігрантів, також заявили, що стали цілями Paragon .
Повідомляється, що Paragon розірвала зв'язки зі своїм італійським урядовим клієнтом після цих викриттів.

