В ОП анонсували початок політичного процесу зі створення спецтрибуналу щодо злочину агресії РФ проти України
В ОП анонсували початок політичного процесу зі створення спецтрибуналу щодо злочину агресії РФ проти України

В ОП анонсували початок політичного процесу зі створення спецтрибуналу щодо злочину агресії РФ проти України

Повний пакет установчих документів щодо створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України сформовано. 9 травня відбудеться зустріч високого рівня, на якій буде оголошена політична підтримка створення спецтрибуналу.

Про це у коментарі Укрінформу повідомила заступниця керівника Офісу Президента Ірина Мудра.

"Буквально в кінці березня завершила свою дворічну роботу Коаліція держав (Core Group) зі створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України, яка нараховувала представників більше 40 країн Core Group. Результатом стало напрацювання установчих документів щодо трибуналу. Повний пакет сформований, і 9 травня відбудеться захід на високому рівні, на рівні міністрів закордонних справ, де буде виражена політична підтримка створення спецтрибуналу", - заявила Мудра.

Вона наголосила, що паралельно наразі триває процес створення компенсаційної комісії, яка виноситиме рішення про суми збитків, які РФ завдала постраждалим громадянам.

"Над цим механізмом, над цією комісією сьогодні працюють представники 54 держав, а також Ради Європи та Європейського Союзу. Сьогодні вже ніхто не вагається, коли ми говоримо про відповідальність кремлівських очільників. Бо зволікання зі справедливістю - це її заперечення. А толерантність до безкарності - це запрошення до нових злочинів", - заявила Мудра.

Як повідомляв Укрінформ, міністр закордонних справ Андрій Сибіга закликав зробити останні кроки для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України в рамках Ради Європи.

Постійний представник України в Раді Європи Борис Тарасюк прогнозує, що робота над статутом спеціального трибуналу за злочин агресії РФ має закінчитися найближчим часом, а голосування щодо спільної угоди між Україною та Радою Європи, на основі якої він працюватиме, та створення самого трибуналу відбудеться вже у травні.

Також народна депутатка, голова української делегації в ПАРЄ Марія Мезенцева-Федоренко у програмі Ігоря Долгова на YouTube-каналі Укрінформу припустила, що угода між Україною та Радою Європи про створення спеціального трибуналу за злочин агресії може бути підписана 9 травня.

У квітні на конференції «Відновлення справедливості для України» в Гаазі 44 держави у спеціальній декларації висловилися за посилення спільних зусиль для забезпечення належного розслідування російських злочинів, скоєних у війні проти України, та за притягнення Росії до відповідальності за усі порушення міжнародного права.

Теги по теме
война Офис Президента
Источник материала
loader
loader