Україна впроваджує прозорі правила призначення суддів - Мудра
Україна впроваджує прозорі правила призначення суддів - Мудра

Україна впроваджує прозорі правила призначення суддів - Мудра

Заступниця керівника Офісу Президента Ірина Мудра заявила, що на шляху до ЄС Україна крок за кроком адаптує законодавство до стандартів ЄС, впроваджуючи судову реформу, зокрема - прозорі правила для призначення суддів.

Про це вона заявила під час презентації ОЕСР оглядів у Кабінеті міністрів 6 травня, передає кореспондент Укрінформу.

"Особливо важливою для нас є спільна робота у сфері доброчесності та антикорупційної політики. Ми крок за кроком адаптуємо законодавство України до стандартів ЄС та ОЕСР. Ми розуміємо, що доброчесність - це умова нашого руху в ЄС та ОЕСР", - заявила Мудра.

Вона наголосила, що особливу увагу Україна приділяє судовій реформі.

"Ми закріпили чітки вимоги до доброчесності кандидатів у судді, вдосконалюємо систему перевірки, впроваджуємо прозорі правила для призначення та кар'єрного росту судді в судовій системі, а також прокурорів у прокуратурі. Крім того, питання доброчесності у судовій системі і в правничій освіті також знайшли своє відображення у проєкті стратегії розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2025-2029 роки", - заявила Мудра.

За її словами, зокрема, проєктом цієї стратегії передбачена низка заходів, спрямованих на підвищення академічної доброчесності та усунення корупційних ризиків у правничій освіті.

"Адже слід розуміти: все починається з принципів, які закладаються з перших кроків. Судова реформа є не лише важливою для вступу України в ЄС та довгострокового відновлення , але й фундаментальною передумовою для покращення бізнес-клімату, забезпечення захисту інвестицій, включаючи прямі іноземні інвестиції", - додала Мудра.

Заступниця керівника Офісу Президента відзначила, що Україна налаштована продовжувати реформи.

"Огляд, який ми щойно обговорили, став для нас не лише підтвердженням досягнень, а й дороговказом. Ми бачимо, що ще потрібно зробити. Ми вже плануємо відповідні кроки. А ці рекомендації стануть основою для міжвідомчої координації і нових стратегічних рішень. Ми відкриті для подальшої співпраці з ОЕСР. Йдеться не лише про корупційну політику, але й у ширшому контексті - політику ефективної, справедливої держави", - заявила Мудра.

Як повідомляв Укрінформ, у квітні 2025 року Україна вперше в історії взяла участь як повноправний член у пленарній сесії Комітету з питань сільського господарства Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

Так, Організація економічного співробітництва та розвитку презентує економічний огляд України та огляд з питань доброчесності та протидії корупції.

Україна взаємодіє з ОЕСР на основі Меморандуму про взаєморозуміння щодо посилення співпраці між Україною та ОЕСР, підписаного у жовтні 2021 року. Невдовзі дію документа подовжили до жовтня 2025 року.

Теги по теме
Суд
Источник материала
loader
loader