/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fc732a24104aa2cb432f00cb95dcd89f7.jpg)
Спецтрибунал для Росії: Австрія візьме участь у зустрічі 9 травня у Львові
Про це власному кореспонденту Укрінформу повідомили у Міністерстві європейських та міжнародних справ Австрії.
"Міністерка закордонних справ Майнл-Райзінгер візьме участь 9 травня 2025 року у Львові в міністерській зустрічі, присвяченій спеціальному трибуналу з питань злочину агресії проти України. Метою зустрічі є привітання на політичному рівні домовленості 40 держав-однодумців, включно з Австрією, щодо створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України", - поінформували у відомстві.
Як зазначили в МЗС Австрії, створення спеціального трибуналу "є необхідним, оскільки Росія не є стороною Римського статуту, і тому Міжнародний кримінальний суд не має юрисдикції для кримінального переслідування незаконної та неспровокованої агресії, вчиненої Росією проти України".
При цьому вказується, що Австрія з самого початку активно брала участь у переговорах щодо створення спеціального трибуналу та двічі приймала відповідні консультації у Відні.
Згідно з повідомленням австрійського МЗС, підтримка Австрією створення спецтрибуналу "є ще одним вагомим свідченням її дипломатичних зусиль для забезпечення справедливого, всеосяжного та сталого миру в Україні".
"Австрія рішуче виступає за захист міжнародного порядку, заснованого на правилах. Новий спеціальний трибунал гарантуватиме, що винні у жорстокій та незаконній російській агресивній війні проти України не залишаться без покарання", - наголосила очільниця австрійського зовнішньополітичного відомства Майнл-Райзінгер.
Як повідомляв Укрінформ, заступниця керівника Офісу Президента Ірина Мудра раніше заявила, що повний пакет установчих документів щодо створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України вже сформовано. 9 травня відбудеться зустріч високого рівня, на якій буде оголошена політична підтримка створення спецтрибуналу.
У 2025 році може бути побудована юридична база для роботи спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України. Початок роботи очікується вже наступного року.

