У Туреччині прогнозують менший урожай пшениці та ячменю
У Туреччині прогнозують менший урожай пшениці та ячменю

У Туреччині прогнозують менший урожай пшениці та ячменю

У Туреччині прогнозують менший урожай пшениці та ячменю

У Туреччині прогнозують зменшення врожаю пшениці та ячменю у 2025/26 МР унаслідок посушливої осені та зими, а також очікуваної сухої весни.

Виробництво пшениці очікується на рівні 18,5 млн т (проти 19 млн т торік), а площі — 7,35 млн га, пише GrainTrade. Зниження пов'язане з падінням урожайності через нестачу опадів у ключових регіонах.

Споживання пшениці залишиться стабільним на рівні 19,4 млн т, адже попит на харчову пшеницю (90% загального споживання) не зміниться. Незважаючи на зміну харчових звичок і стабілізацію приросту населення, Туреччина залишається одним із найбільших споживачів хліба у світі.

Імпорт пшениці зросте до 8 млн т (+4 млн т), переважно з росії, зважаючи на збереження високих темпів переробки на понад 550 млинах і 25 макаронних фабриках.

Посіви ячменю скоротяться на 7% — до 3,5 млн га, а виробництво — на 11%, до 6,25 млн т. Причина — фермери обрали вигідніші культури, як-от пшениця, ріпак і соняшник. Споживання залишиться стабільним на рівні 7,4 млн т.

Натомість виробництво кукурудзи зросте на 12%, до 7,9 млн т завдяки розширенню площ до 610 тис. га та високим цінам (270 $/т у березні). Кукурудзу вирощують здебільшого на зрошуваних полях.

Очікується збільшення споживання кукурудзи до 9,8 млн т через зростання попиту з боку кормової промисловості. Туреччина, один із лідерів у виробництві курятини, планує розширити галузь на 8% у 2025 році. У 2024-му комбікормове виробництво зросло на 5% — до 29,3 млн т.

Источник материала
loader
loader