Зелений курс – це не тренд, а національна політика, - Віталій Коваль
Зелений курс – це не тренд, а національна політика, - Віталій Коваль

Зелений курс – це не тренд, а національна політика, - Віталій Коваль

Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль зустрівся з Міністром з питань зеленого переходу Данії Єппе Бруусом Крістенсеном. Зустріч відбулася в рамках візиту Міністра до Данії.

«Зелений перехід – це не тренд. Це національна політика, що має конкретні терміни, відповідальних і фінансування. Данія це демонструє дуже чітко. Натомість Україна лише починає працювати над впровадженням «зеленого курсу» в сільському господарстві. Тому досвід Данії нам вкрай важливий», – зазначив Віталій Коваль.

Крім того, міністри обговорили питання автономних торговельних преференцій для України. Це, наголосив Віталій Коваль,  один із сьогоднішніх пріоритетів порядку денного Мінагрополітики. За його словами, українські аграрії мають розуміти, якими будуть «правила гри» після 5 червня 2025 року.

Також міністри акцентували на тому, як агросектор може стати рушієм екологічної трансформації.

Зокрема, обговорили наступні питання:

  • Біоенергетика, вуглецеве землеробство, управління добривами, модернізація тваринництва – тут це не окремі проєкти, а частина загального стратегічного курсу.
  • Зміна клімату, яка сприймається не як загроза, а як виклик для розвитку. І тут держава – не спостерігач, а активний учасник.
  • Аграрії – партнери в зеленому переході, а не об’єкти тиску чи обмежень. Це питання балансу: економіка плюс екологія дорівнює стабільність.

«Україна теж рухається цим шляхом. Ми вже запустили проєкти з біогазу, вдосконалюємо нормативно-правової бази з адаптації до зміни клімату, разом з європейськими фахівцями працюємо над переходом до «зеленого курсу» в сільському господарстві. Нам важливо, аби український агросектор був сильним, сталим та інноваційним», – підкреслив Міністр.

Источник материала
loader
loader