/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F72%2F67a921b5b7f17d7c0a467e20916f953d.jpg)
Закупівля зброї в США: Європа готує план Б для підтримки України
Про це пише Bloomberg із посиланням на джерела 25 травня 2025 року.
Європа не має достатніх запасів і виробничих потужностей, щоб самостійно забезпечити Україну, особливо якщо США припинять підтримку, а Білий дім уже відхилив пропозиції посилити тиск на Путіна для негайного припинення вогню.
За даними джерел, європейські країни дедалі частіше розглядають можливість купувати більше американської зброї, щоб передати її Україні, якщо президент США Дональд Трамп відмовиться від прямих поставок.
Це може допомогти Україні стримати просування Росії та змусити Путіна серйозніше поставитися до переговорів про перемир’я, зазначає видання.
Водночас Європа сподівається переконати Трампа відновити передачу розвідданих Україні, що, за словами журналістів, дозволить президенту Володимиру Зеленському 'втримати оборону'.
Паралельно ЄС планує посилити санкції проти Росії, зокрема відключити понад 20 російських банків від системи SWIFT — міжнародної міжбанківської мережі, яка об’єднує понад 11 тисяч організацій у світі, а також знизити граничну ціну на російську нафту.
Це має зменшити доходи Кремля, який, попри обіцянки Трампу, зволікає з перемовинами та готується до нового літнього наступу.
Цього тижня Трамп після розмов із Путіним і європейськими лідерами заявив у Білому домі, що 'відійде убік', якщо переговори між Україною та Росією не покажуть прогресу, назвавши це 'європейською справою'.
Джерела Bloomberg додають, що США, ймовірно, продовжать передавати розвіддані Україні для прицільних ударів, адже короткочасне припинення такої підтримки навесні 2025 року спричинило оперативні труднощі для Києва та занепокоєння серед союзників.
Експерти попереджають, що постачання зброї, профінансовані ще за президентства Джо Байдена, можуть вичерпатися вже влітку 2025 року, і Європі буде складно самостійно заповнити цю прогалину, чим Путін, імовірно, спробує скористатися.
Водночас європейські лідери, як-от Еммануель Макрон, наголошують на необхідності 'колективної відповіді' для підтримки України.

