Засновник Spotify Даніель Ек очолив інвестицію €600 млн в німецького виробника дронів Helsing
Засновник Spotify Даніель Ек очолив інвестицію €600 млн в німецького виробника дронів Helsing

Засновник Spotify Даніель Ек очолив інвестицію €600 млн в німецького виробника дронів Helsing

Засновник і СЕО Spotify Даніель Ек очолив інвестицію в розмірі €600 млн в Helsing — чотирирічну мюнхенську оборонну технологічну компанію. Тепер вона оцінюється в €12 млрд, пише TechCrunch.

  • Helsing залучила $450 млн менш ніж рік тому, а тепер — ще більше. Раунд очолив інвестфонд Ека Prima Materia. Зараз Helsing не розкриває, на що конкретно витратить нові кошти.
  • У новому раунді інвесторами також виступили: Lightspeed Ventures, Accel, Plural, General Catalyst, Saab, а також нові — BDT & MSD Partners.

Угода робить Helsing однією з найдорожчих приватних компаній Європи та підкреслює прагнення регіону нарощувати власний військовий потенціал на тлі зростання геополітичної напруженості.

«Оскільки Європа швидко зміцнює свої оборонні можливості у відповідь на нові геополітичні виклики, виникає нагальна потреба в інвестиціях у передові технології, що забезпечать її стратегічну автономію», — сказав Ек.

TechCrunch пише: російське вторгнення в Україну стало тривожним дзвінком, показавши, що Європа не може більше покладатися винятково на США. А обрання Дональда Трампа президентом США — політика, що просуває насамперед американські інтереси — тільки загострило ситуацію.

Загалом Helsing уже залучила €1,37 млрд.

Що відомо про Helsing

  • Раніше Wired розповідав, що компанія збирає величезні обсяги даних із військових сенсорів, радарів і систем озброєння. Та за допомогою ШІ перетворює їх на інтуїтивно зрозумілі візуалізації в режимі реального часу.
  • Це дозволяє ухвалювати життєво важливі рішення не за допомогою телефонів чи мап від руки, а на основі однієї спільної картини, доступної як в окопі, так і в штабі.
  • Але з часом компанія почала розробку власних ударних дронів і літаків. Торік стало відомо, що Helsing розробив ударний дрон HX–2 для України та НАТО.
  • Також нещодавно Helsing і французький стартап Mistral оголосили про стратегічне партнерство для спільної розробки штучного інтелекту, щоб зміцнити обороноздатність Європи.
Источник материала
loader
loader