МВФ вимагає ухвалити закон про збільшення податків для українців: чи реально знайти компроміс
МВФ вимагає ухвалити закон про збільшення податків для українців: чи реально знайти компроміс

МВФ вимагає ухвалити закон про збільшення податків для українців: чи реально знайти компроміс

Про це 24 Каналу розповів доктор економічних наук, голова Adventer Group Андрій Длігач. За його словами, Україну поступово підштовхують йти в напрямку самофінансування. Зрозуміло, що потрібно багато працювати над оптимізацією витрат та податків.

Чи буде збільшення податків

Як підкреслив доктор економічних наук, МВФ наполягає не лише на податки для онлайн-торгівлі, але й на реформі митної та податкової системи. І насправді уряд та аналітичні центри мають цілком конструктивну розмову з Міжнародним валютним фондом.

Тут також є питання щодо того, чи готова держава йти на непопулярні рішення. Інколи навіть є проблеми з досить популярними ідеями.

Питання в тому, наскільки ми, як держава, готові ухвалювати рішення, які можуть бути непопулярними. Реформа митниці точно є популярною реформою. Однак чи готова держава відпустити таку корумповану "годівницю"? За різними даними, вона дає корупційну ренту від 50 до 150 мільярдів гривень,
– підкреслив Длігач.

Питання підняття податків, які зачеплять дрібних торгівців та загалом мікробізнес – це непопулярне рішення. Звісно, є варіант збільшити контроль та податкове навантаження з боку держави. Це зробить неможливою роботу в разі ухилення податків.

Однак такі жорсткі кроки можуть спровокувати різні соціальні обурення, які нікому не потрібні. Також є питання, чи зможе держава забезпечити контроль над мільйонами самозайнятих, який офіційно зараз в Україні – 3 мільйони.

Загалом завдання держави тут – знайти компроміс, який би дозволяв відстояти справедливість та детінізувати процес. Але, з іншого боку, його не мають ускладнити.

МВФ рекомендує 23% податку. Ймовірно, що це 18% податку + 5% військовий збір. Держава наполягає на 5%. Так само як з системою оподаткування для 3 групи ФОПів. Ці 5% з обороту могли б адмініструвати самі маркетплейси. Це – реалістична та компромісна модель,
– зазначив Длігач.

Є питання, чи зможуть маленькі маркетплейси стати такими податковими агентами. Великі можуть бути готовими до такої ролі. Але спершу варто запровадити тестову модель, щоб усе відпрацювати.

Теги по теме
Бизнес
Источник материала
Упоминаемые персоны
loader
loader