/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F457%2F1a284d2fa78cb5746537016e8b1554be.png)
Українська компанія Skyeton створює спільне виробництво дронів у Великій Британії
Український виробник безпілотників Skyeton оголосив про створення спільного підприємства з британською компанією Prevail Partners. Новий проєкт, що отримав назву Skyeton Prevail Solutions, розширить виробництво дронів Raybird у Великій Британії та інтегрує їх у збройні сили Об’єднаного Королівства.
За інформацією Skyeton, підприємство буде відповідальне за серійне виробництво, постачання та адаптацію безпілотної системи Raybird до потреб армії Великої Британії. Крім того, компанія не виключає використання нових виробничих потужностей для потреб України та союзників по НАТО.
Raybird — це безпілотний авіаційний комплекс класу 1 за класифікацією НАТО. У Skyeton підкреслюють, що ці дрони вже пройшли значну перевірку в бойових умовах, виконавши тисячі польотів під час війни в Україні. Особливу увагу виробники акцентують на «надзвичайно низькому рівні втрат» цих безпілотників, що робить їх цінним ресурсом для розвідки та спостереження.
Модель Raybird вирізняється універсальністю — вона дозволяє змінювати корисне навантаження без застосування інструментів. Серед доступних модулів: камери високої роздільності, системи виявлення цілей, радіолокатори з синтетичною апертурою для роботи вночі або в умовах поганої видимості, а також локатори радіочастот.
У компанії зазначають, що саме висока точність, стійкість і безпечність у використанні зробили Raybird популярним серед бойових підрозділів на фронті. Нове підприємство стане важливим кроком для виходу українських дронів на міжнародний ринок і інтеграції їх у західні системи озброєння.
Водночас експерти вважають, що ця співпраця може стати важливою ланкою у формуванні нової екосистеми спільного військово-технічного виробництва між Україною та західними партнерами.

