/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F131%2F69ea4825df9409d46a0f58c1a421c8bc.jpg)
Як сказати "брелок" українською: лише одиниці знають правильну відповідь
Ви дізнаєтеся:
В українській мові є низка слів, які ми звикли використовувати на постійній основі, забуваючи або не знаючи про те, що у них є цікаві й милозвучні відповідники.
Про кілька таких слів розповіла вчителька української мови і блогерка з Дніпра Світлана Чернишова у своєму YouTube-каналі "Учителька української".
Зокрема, вона зазначила, що замість слова "брелок" можна використовувати питомо українське слово "дармовис". А так само, як ми кажемо слово "дрижати", можна використовувати і слово "дриґотіти", а наряду зі словосполученням "униз ногами" можна казати "долініж".
Водночас ми часто можемо стикатися з такими словами, які взагалі неправильно використовувати в українській мові й треба замінити правильними. Зокрема, слово "достояння" треба замінити на "набуток".
"І чотири назви професій українською: "плотник" – тесляр, "сапожник" – чоботар або швець, "прораб" – виконроб, "чертежник" – кресляр", – додала вчителька.
Дивіться відео про те, як сказати "брелок" українською:
Як раніше розповідав Главред, вчителька української мови Світлана Чернишова пояснила, чому не можна казати "бувший у користуванні" і яким одним словом треба замінити цей вислів.
Також раніше ми розповідали, чому казати "накладений платіж" неправильно і як замінити цей вислів. Замість такого неправильного словосполучення треба використовувати всього одне слово-відповідник.
Вам також може бути цікаво:
Хто така Світлана Чернишова?
Світлана Чернишова – вчителька української мови з Дніпра. Вона викладає вже понад 30 років. Стала відомою після того, як почала публікувати навчальні відео з української мови у TikTok, а потім на YouTube.
Станом на початок 2025 року у неї було 102 тисячі підписників на сторінці "Учителька української" у TikTok, а також 41 тисяча підписників на сторінці з такою ж назвою в YouTube.

