Росія стала притулком для крадених авто в Америці
Росія стала притулком для крадених авто в Америці

Росія стала притулком для крадених авто в Америці

Росія стала притулком для крадених авто в Америці

Хоча такі авто не може бути зареєстровані та допущені до дорожнього руху в Росії. 

Тисячі іномарок, які були завезені до Росії за схемами "паралельного імпорту", знаходяться в базі даних Інтерполу. Росіяни, які купили авто в місцевих салонах, під час реєстрації виявляють, що їхня машина знаходиться в міжнародному розшуку як викрадена. Про це пише The Moscow Times.

Російський експерти кажуть, що схема продажу де-факто крадених машин існує вже близько 30 років, однак свого піку вона досягла за часів "паралельного імпорту".

Суть "дубайської схеми" проста: автомобіль береться в лізинг в одній із західних країн, а потім продається в Росію, як правило, через ОАЕ та країну-транзитера, наприклад, з республік колишнього СРСР.

"При цьому платежі за (машину) продовжують виплачуватись, тому спочатку автомобіль у викраденні не значиться. Однак через деякий час, після того, як машина приїхала до нас, оплата припиняється. Поки лізингова компанія розуміє, що її кинули, проходить зазвичай три місяці. Після цього автомобіль кидають у базу Інтерполу", – пояснив Чернов.

У такий спосіб до Росії потрапляють, перш за все, американські машини, без пробігу та за дуже привабливою ціною. В ОАЕ на їхній продаж дивляться "крізь пальці".

За словами юристів, судова практика при розгляді таких справ найчастіше є негативною: суди вважають, що оскільки автомобіль знаходиться в розшуку по лінії Інтерполу, то він не може бути зареєстрований і допущений до дорожнього руху на території Росії. Хоча є й ті, яким вдалось виграти справу – один із автовласників довів, що Канада документально не обґрунтувала свої претензії, тим самим порушивши право власника на його майно.

Перевірити модель спочатку просто неможливо: зробити це можна лише в тому випадку, якщо водій особисто купує цей автомобіль у західних країнах і сам займається імпортом до Росії.

Нагадаємо, що в Росії дозволилаи "паралельний імпорт" - ввезення товарів без дозволу правовласника - після виходу з країни іноземних брендів у 2022 році. В 2024 році через механізм "паралельного імпорту" до Росії було завезено близько 150 тис. нових автомобілів та 400 тис. уживаних.

 

Джерело матеріала
loader
loader