/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2Fcbfc0920c83a6a6f2423bce8ad273b38.jpg)
BlackRock йде: як Україна втратила унікальний шанс стати головним союзником США
Україна втратила унікальний шанс — стати першою країною, з якою США за Трампа уклала б масштабну угоду, пише політик Денис Ярославський. Але замість того, щоб стати головним партнером Америки, ми вважали за краще хейтити її нового президента — і програли місце в майбутньому світі, який створюється просто зараз, без нас.
Думаю, вже можу про це говорити публічно. Тим паче, багато хто з вас запитує, чому США виходить з України, як я і попереджав.
Контактна група української делегації досі не усвідомлює масштабів і швидкості, з якими діє адміністрація Трампа. Поки українські політики майстерно підтримують у народі очікування дива, розповідаючи про свої "успіхи" у вигляді меморандумів і намірів, реальний геополітичний поїзд уже пішов. І, схоже, не з нами на борту.
У нас був унікальний шанс, і я писав про це. Це альянс UAUA. Ми могли стати першою країною, з якою Трамп би уклав контракт усього свого життя — стратегічний економічний союз на трильйони доларів, а відповідно, завершення війни!
Цей план був детально підготовлений і переданий Арахамії та іншим впливовим фігурам з оточення президента, а також опозиції, майже 3 місяці тому. Він передбачав масштабне, довгострокове партнерство між США та Україною.
Україна мала стати першою точкою нового курсу Америки — економічної доктрини майбутнього, в якій на прикладі України партнерами б стали: Канада, Мексика, Гренландія і всі, хто налаштований у майбутньому біполярному світі перейти на бік США.
Але замість цього ми увімкнули антитрампівську пропаганду, остаточно зруйнувавши канал комунікації з його командою. І хоча деякі угоди все ж було підписано, але вже не в тому масштабі й не в тому порядку.
Таким чином, замість архітектора нової системи ми стали виконавцем чужого сценарію.
Важливо "Надзвичайно тривожний сигнал": у Enwell Energy вважають, що рішення влади вдарило по інвестуванню у відновлення України, - ЗМІТепер згадаємо: у травні 2023 року Міністерство економіки України офіційно залучило BlackRock FMA до супроводу Фонду розвитку України (UDF). Президент назвав це проривом. Федоров пишався. Політики з найближчого кола влади представляли це як своє особисте досягнення. І тоді це дійсно здавалося символом змін, адже BlackRock управляє активами на суму $11,6 трлн (станом на 2025 рік).
Але 5 червня Bloomberg опублікував руйнівну для України новину: BlackRock припинив пошук інвесторів для фонду відновлення України.
Тепер ті, хто захоплено цитував меморандум і говорив про нього — мовчать.
Тому що визнати це — означає визнати: вся стратегія української дипломатії останніх двох років виявилася провальною.
Мовчання про дипломатичні провали стало нормою комунікації влади із суспільством. Так само як і у випадку з НАТО, коли стало зрозуміло, що нас туди не беруть, усі просто замовкли.
У квітні Юлія Свириденко заявила про "значний прогрес" у переговорах зі США щодо економічного партнерства, зокрема щодо угоди з рідкоземельними мінералами.
Україна підготувала проєкти щодо шести родовищ.
Модель: 1 до 2. США інвестують $10 млрд, щоб через 10-20 років отримати $20 млрд прибутку.
Водночас, поки ми хейтимо Трампа:
- Саудівська Аравія уклала з Трампом угоди на $600 млрд;
- Катар — на $1,2-1,3 трлн;
- ОАЕ — ще на $1,4 трлн на 10 років.
Загальний обсяг угод — понад $2,5 трлн.
Термін окупності — 7-10 років.
На цьому тлі Україна підписує угоду, за якою $20 млрд прибутку для США виглядають так, ніби Сомалі запропонувала Україні спільно виробляти та продавати українські сувеніри.
Сумно, але ні Свириденко, ні ОП так і не усвідомили масштабів американської економіки...
Нагадаю: бюджет тільки одного штату Нью-Йорк перевищує бюджет Росії.
Саме тому Волл-стріт більше не бачить в Україні ні перспективи, ні довіри, ні інтересу, а ми продовжуємо жити в парадигмі, де меморандум подають за досягнення.
Ми не програли війну.
Але ми ризикуємо програти своє місце в майбутньому світі, який створюється просто зараз. Без нас.
Автор висловлює особисту думку, яка може не збігатися з позицією редакції. Відповідальність за опубліковані дані в рубриці "Думки" несе автор.
Важливо Гідний мир, удари РФ і ППО: Зеленський розповів деталі "хорошої" бесіди з Трампом
