/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F3%2F7a22abcbd788f7395fb7500c76f70804.png)
Народний депутат розповів, що найбільше тормозить вступ України у ЄС
Про це він розповів у програмі «Особистість з Сергієм Дойком».
«Ми маємо серйозні наміри стати членами Європейського Союзу. Тобто ми віримо, що тільки це врятує Україну. Тому всі чують, що Україна ухвалила той закон, цей закон у відповідність до європейських стандартів. Там процедура дуже складна і дуже велика, яка стосується нашої європейської інтеграції», - зазначає Олексій Мовчан.
За його словами, ЄС також значно ускладнив умови вступу для України та Молдови, маючи негативний попередній досвід. Як розповідає депутат, Угорщина, Болгарія та Греція дуже погано впоралися із адаптацією свого законодавства до європейського вже після вступу до ЄС, тому Україні і Молдові поставили умову – спершу ухвалити всі необхідні закони, а потім вступ.
«А це дуже складне регулювання. От уявіть собі, ви їздили на звичайному велосипеді «Україна», просто два колеса, ніяких амортизаторів, ніяких карбонових спиць, а потім тобі дали Harley і сказали: «Розбирайся, як правильно на ньому їздити». І тобі треба адаптувати це у національний контекст, це найбільш складна історія. Це, з одного боку, здається легко, але десь ти не так норму виписав, і цілу галузь можна викинути. Тобто складна історія», - пояснює Олексій Мовчан.
З початку повномасштабного вторгнення і всі ці роки, стверджує гість програми, абсолютно кожен комітет Верховної Ради працює у турборежимі для того, щоб адаптувати законодавство. Як він пояснює, може бути оголошено, наприклад, що зараз ВР працює над адаптацією європейської директиви 13/24, про неї знає 10 людей в країні, але вона настільки деталізована і масштабна, вона настільки сильно впливає на життя українців, що ця робота дуже складна і важлива.
Також Politeka писала про те, що Шейтельман про Трампа і розчаруванні в путіні: «Це прозріння настає дуже повільно».

