На конференції з відновлення України у Римі уклали угоду про розробку механізмів доступного житла - Кулеба
На конференції з відновлення України у Римі уклали угоду про розробку механізмів доступного житла - Кулеба

На конференції з відновлення України у Римі уклали угоду про розробку механізмів доступного житла - Кулеба

На конференції з відновлення у Римі (URC2025) відбулося укладення меморандуму про розробку механізмів доступного житла в Україні за участі віцепрем’єр-міністра з відновлення - міністра розвитку громад та територій Олексія Кулеби, американського мецената Делла Лоя Хансена і Європейського банку реконструкції та розвитку.

Як передає Укрінформ, про це Кулеба повідомив у Фейсбуці.

"Ще одна важлива новина із URC2025. Разом із великим другом України, меценатом Деллом Лоєм Хансеном дали старт новим житловим ініціативам для людей, які втратили домівки через війну", - зазначив Кулеба.

За його словами, у Глевасі Київської області розпочинається будівництво житлового комплексу на майже 700 квартир для внутрішньо переміщених осіб. Усі помешкання, зауважив Кулеба, будуть повністю готові до заселення.

На конференції з відновлення України у Римі уклали угоду про розробку механізмів доступного житла - Кулеба - Фото 1

Також заплановане спорудження школи, дитячого садка, центру розвитку громади, спортивної інфраструктури та благоустрій вулиць і підведення комунікацій.

Як пояснив Кулеба, проєкт базується на моделі оренди з правом викупу, що дозволяє людям не просто орендувати житло, а з часом його викупити за вигідними умовами.

За словами Кулеби, "разом із Хансеном та Європейським банком реконструкції та розвитку підписали меморандум про розробку механізмів доступного житла - створення нових моделей оренди чи купівлі домівок, підтримки громад у реалізації житлових проєктів, залучення фінансових інструментів і технічної допомоги. Меморандум фіксує нашу спільну роботу у цій сфері по всій країні".

На конференції з відновлення України у Римі уклали угоду про розробку механізмів доступного житла - Кулеба - Фото 2

Кулеба зазначив, що з боку ЄБРР - це можливість залучення фінансування, технічної допомоги та донорської підтримки. З боку благодійників - їх досвід реалізації проєктів, які вже сьогодні дали житло понад 2400 внутрішньо переміщеним особам. З боку держави - підтримка громад і координація на всіх рівнях.

Він висловив вдячність команді Charity Hansen Ukrainian Mission за роботу й спільні реалізовані проєкти. За житло для людей у Тарасівці, Софіївській Борщагівці, Колонщині, Мощуні, Андріївці. За реальні проєкти, довіру і присутність в Україні.

"Дякую ЄБРР за підтримку житлової політики, яка формується на практиці разом із громадами", - зазначив Кулеба.

Як повідомляв Укрінформ, у селищі Глеваха на Київщині за допомогою міжнародних благодійників планують побудувати700 осель для переселенців.

Фото: Олексій Кулеба / Фейсбук

Теги за темою
Будівництво
Джерело матеріала
loader
loader