/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F419%2Fee3556cb4e35ee1f9c74683a93e62de2.jpg)
ЄС ввів санкції проти кількох людей та організації в Ірані
Європейська Рада ввела санкції проти низки осіб та однієї організації з Ірану за "серйозні порушення прав людини" та "транснаціональні репресії".
Про це йдеться у заяві Євроради, пише "Європейська правда".
У вівторок, 15 липня, Єврорада ввела санкції проти восьми осіб та однієї організації з Ірану.
У заяві зазначено, що вони несуть відповідальність за зловживання від імені іранських державних органів за межами Ірану, зокрема за позасудові, "сумлінні та довільні" страти та вбивства, а також за зникнення осіб, яких вважають противниками або критиками Ірану.
Під санкції ЄС потрапила організація "Зіндашті", яка пов’язана з Міністерством розвідки та безпеки Ірану.
У заяві стверджують, що ця організація скоїла "численні акти транснаціональних репресій", зокрема вбивства іранських дисидентів та осіб, які критикують дії чи політику країни.
До списку зокрема увійшов й бос "Зіндашті" – Наджі Ібрагіма Шаріфі-Зіндашті, а також деякі його спільники.
Зазначимо, у квітні міністри закордонних справ Європейського Союзу ухвалили санкції проти Ірану через затримання громадян ЄС.
Перед тим, на початку січня 2025 року, у Міністерстві закордонних справ Франції закликали своїх громадян утриматися від поїздок до Ірану, принаймні до того часу, коли вдасться звільнити усіх затриманих там французів.
Йдеться про трьох громадян Франції: подружжя Жака Парі і Сесілі Колер, яких утримують з травня 2022 року за звинуваченнями у шпигунстві та француза на ім’я Олів’є, теж затриманого у 2022 році, його прізвище не розкривають на прохання родини.

