/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F69%2F5b0c0aed3f4a724b98603aa9ac80bc55.jpg)
На Закарпатті побудують сухий порт із нафтобазою для біоетанолу
У Мукачівському районі на території села Горонда мають намір побудувати мультимодальний термінал для наливних вантажів і базу для нафтопродуктів із установкою для додавання біоетанолу.
Власник проєкту – полтавська енергетична група компаній «Надежда», яка володіє мережею газових заправок і нафтобаз по всій Україні, група планує частково релокувати потужності на Закарпаття. Це буде вже третій проєкт сухого порту у цій місцевості, пише zaxid.net.
Згідно з проєктом, заплановано будівництво терміналу по перевантаженню світлих нафтопродуктів та інших наливних вантажів на околиці села Горонда (за 17 км від Мукачева). Площа майбутнього сухого порту – близько 19 га. Він працюватиме на імпорт-експорт зі скрапленим газом, біоетанолом, рослинною олією, дизельним паливом та бензином, що надходитимуть залізницею і автошляхами.
Окрім того, у сухому порту буде окрема нафтобаза зі змішувальною установкою для додавання біоетанолу до бензину.
Передбачене, що на територію терміналу заходитимуть дві колії – широка з боку Мукачева і вузька з боку Страбичово.
Запланована річна потужність терміналу – 300 тис. тонн, з них біоетанол, рослинна нехарчова олія, дизельне паливо та бензин – 200 тис. тонн, решта – скраплений газ.
Власником проєкту є ПП «Компанія «Надежда». Підприємство має чинні містобудівні умови для зведення сухого порту від місцевої сільради.
Група компаній «Надежда» керує низкою газонаповнювальних станцій та нафтобаз в Україні, а також володіє мережею автозаправних станцій (61 звичайних та 19 газових). Вони працюють під брендами «Нефтегаз», BVS, «Пропан бутан» та «Надежда».
Власниками групи є полтавці Сергій Саміков, Віктор та Станіслав Батраченки (очільник «Української Асоціації скрапленого газу»). Головний офіс розташований у Полтаві, загальний штат – до 1,5 тис. працівників. Виторг за 2023 рік становив 9,1 млрд грн.

