Тунелі на 200 км: ЗС РФ облаштували підземні бази у соляних печерах Соледару та Бахмуту
Тунелі на 200 км: ЗС РФ облаштували підземні бази у соляних печерах Соледару та Бахмуту

Тунелі на 200 км: ЗС РФ облаштували підземні бази у соляних печерах Соледару та Бахмуту

Під час бойових дій у Донецькій області Збройні сили Російської Федерації переміщують війська через підземні багатокілометрові тунелі в соляних печерах під Бахмутом та Соледаром. Крім вантажівок, на відео з печер потрапила церква, яку облаштували окупанти.

Бахмутсько-Соледарська агломерація підземних шахт, у яких 100 років видобували сіль, перебуває під повним контролем ЗС РФ, написали у Telegram-каналі Exilnova+. Мережа тунелів проходить неподалік від лінії фронту у Донецькій області, і окупанти активно використовують підземну мережу, створивши військові бази під землею.

Допис про соляні тунелі Бахмуту-Соледару та війська РФ з'явився у каналі вдень 15 липня. Допис містить півторахвилинне відео, зняте російським військовим: яке джерело відео та коли вівся запис, не вказано.

На відео бачимо, як оператор їде у вантажівці темними тунелями, ледь освітленими ліхтарями. Орієнтовна висота стель — до восьми метрів. Росіянин минув колону машин, які стоять під стінами обабіч дороги. У кадр потрапили ліхтарі, незрозуміла інфраструктура. Бачимо, що паралельно основному іде інший такий же високий та широкий коридор, чути гудіння вітру: окупант говорить, що йому страшно і моторошно.

Голос на відео каже, що печери — "містичне місце", у якому вели бої найманці ПВК Вагнер". У якийсь момент оператор розвертає камеру й у кадрі з'являється обличчя російського окупанта. Він показує, що в окремій печері облаштували церкву і дивується, як таке можна зробити на четвертому ярусі. На його думку, це щось "символічне та дивне".

"Зараз вся ця підземна мережа перебуває під контролем окупантів і виступає невразливою базою просто на лінії фронту", — ідеться у дописі Exilnova+.

Війна РФ — що відбувається на Краматорському напрямку

Соляні шахти Бахмуту-Соледару — сукупність підземних шахт, у яких видобували сіль, розповіли на порталі NV у 2023 році, коли у даній місцевості тривали бої. Деякі тунелі проходять на глибині 200-300 м, і до них не дістане жодний снаряд. Приблизна довжина тунелів — близько 200 км, пояснила журналістам геологиня "Артемсолі" Вікторія Скрипник.

На онлайн-карті бойових дій DeepState бачимо, що Бахмут та Соледар належить до Крамарського напрямку. Лінія боїв проходить за 2 км від околиць Соледара та за 8 км — від околиць Бахмуту. Окупація вказаних населених пунктів відбулась взимку 2023 року, і з того часу ЗС РФ просунулись на менш як 10 км.

Війна РФ - як проходить лінія фронту біля Соледару та Бахмуту 15 липня
Фото: DeepState

Тим часом Генштаб ЗСУ у звіті станом на 16 год 15 липня повідомив про кількість штурмів ЗС РФ на Краматорському напрямку — п'ять. На сусідньому, Лиманському відтинку, нарахували три штурми, на Торецькому — сім.

Зазначимо, у травні Фокус писав про просування ЗС РФ бік Костянтинівки — населеного пункту, розташованого західніше Часового Яру та окупованого Бахмуту на Крамарському напряму. Аналітики DeepState заявили про те, що росіяни наблизились до міста на відстань 10 км та намагаються обійти з кількох сторін.

Нагадуємо, 15 липня Reuters опублікувало інформацію від анонімних джерел про плани Кремля на подовження війни та окупацію території України.

Теги за темою
війна Донбас Донецька область
Джерело матеріала
loader
loader