Київська митниця передала понад 300 стародавніх артефактів до музеїв України
Київська митниця передала 334 предмети, що мають культурну цінність, до семи національних музеїв України. Ці артефакти, врятовані від незаконного вивезення за кордон, тепер поповнять фонди вітчизняних культурних установ. Про це повідомляє «Главком» із посиланням на пресслужбу держоргану.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F28%2F1f2a965ee228537bfc33aca02d8d8765.jpg)
Серед переданих предметів – старовинні знаряддя праці й побуту (тесла, ключі, ножі), монети, скіфські наконечники, старовинна шабля, порцелянові скульптурки та безліч інших артефактів. Їх датування охоплює величезний проміжок часу – від VI тисячоліття до нашої ери до початку XX століття. Усі ці речі раніше були вилучені у порушників митних правил.
Цінні експонати тепер збагатять колекції таких установ:
- Національний музей історії України
- Національний військово-історичний музей України
- Музей історії міста Києва
- Національний архітектурний музей «Київська фортеця»
- Національний історико-культурний заповідник «Гетьманська столиця»
- Музей декоративного мистецтва
- Ржищівський археолого-краєзнавчий музей.
Представники музеїв також відвідали лабораторію Київської митниці, де ознайомилися з проєктом створення електронної бібліотеки оцифрованих культурних цінностей, які свого часу намагалися незаконно вивезти з України.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F28%2F2f29e745ff80975709c88c832c57a91c.jpg)
В установі нагадали, що повернення культурних цінностей у власність держави відбувається за рішенням суду. Їхній подальший розподіл до державної частини музейного, бібліотечного та архівного фондів здійснюється за рішенням Експертно-фондової ради при Міністерстві культури та стратегічних комунікацій України.

