Нафта дорожчає на тлі літнього попиту
Нафта дорожчає на тлі літнього попиту

Нафта дорожчає на тлі літнього попиту

Ціни на нафту зросли в середу, 16 липня, завдяки очікуванням стабільного літнього попиту з боку двох найбільших споживачів світу – Сполучених Штатів та Китаю.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.

Ф'ючерси на сиру нафту марки Brent зросли на 13 центів, або 0,2%, до 68,84 долара за барель. Ф'ючерси на американську нафту марки West Texas Intermediate подорожчали на 25 центів, або 0,4%, до 66,77 долара.

Ціни коливалися у вузькому діапазоні, оскільки ознаки стабільного попиту, спричиненого збільшенням кількості подорожей протягом літа в Північній півкулі, конкурували з побоюваннями, що тарифи США, накладені на торговельних партнерів, уповільнять економічне зростання та споживання палива.

Це змінило падіння попередніх двох днів, оскільки ринок применшував потенційні перебої з постачанням після того, як президент США Трамп пригрозив запровадженням тарифів на купівлю російської нафти.

Великі виробники нафти вказують на ознаки кращого економічного зростання у другій половині року, тоді як дані з Китаю демонструють стабільне зростання.

«Сильний сезонний попит наразі забезпечує зростання цін на нафту, оскільки літні подорожі та промислова активність досягають піку», – йдеться у примітці аналітиків LSEG.

Дані з Китаю показали, що зростання у другому кварталі сповільнилося, але менше, ніж очікувалося, частково через попереднє постачання, щоб обійти тарифи США. Це послабило деякі побоювання щодо економіки найбільшого у світі імпортера сирої нафти.

Дані також показали, що переробка сирої нафти в Китаї у червні зросла на 8,5%, як порівняти з минулим роком, що свідчить про зростання попиту на паливо.

Однак деякі аналітики вважають відновлення цін тимчасовим.

За словами старшого ринкового аналітика Phillip Nova Пріянки Сачдеви, стабілізація ринків сирої нафти після двох волатильних сесій значною мірою стала результатом незначної технічної корекції, а не будь-яких суттєвих змін у фундаментальних показниках.

«Інвесторам слід стежити за очікуваннями щодо інфляції та процентних ставок у Сполучених Штатах, оскільки продовження наполягання Трампа на ширших тарифах може призвести до інфляції та зменшити попит на паливо у середньостроковій перспективі», – додала вона.

Позиції ОПЕК залишаються більш оптимістичними, сказав Сачдева, посилаючись на щомісячний звіт картелю у вівторок, у якому прогнозується покращення світової економіки у другій половині року, що покращує прогноз попиту на нафту.

Бразилія, Китай та Індія перевершують очікування, тоді як США та ЄС відновлюються після минулорічних показників, додається у повідомленні.

Фото: freepik

Джерело матеріала
loader
loader