/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2Fa9753cce551185609d41cdf358102a8f.jpg)
В Пентагоні показали власний дешевий аналог Shahed-136
США представили недорогий дрон-камікадзе LUCAS, який має конкурувати з іранським ударним безпілотником Shahed-136. Міністр оборони Піт Гегсет оглянув новий безпілотник під час демонстрації в Пентагоні.
Розробником виступила оборонна компанія SpektreWorks. Свою розробку вона назвала "надійною та економічною безпілотною системою 3-ї групи для роботи в суворих умовах з мінімальними логістичними вимогами".
Представлений аналог "Шахеда" може працювати і як розвідувальний апарат, і як ударна система з додатковим двигуном. Він має кілька способів запуску, включно з ракетним стартом та розгортанням з вантажівки.
За даними Defence Blog, головна фішка LUCAS - він коштує набагато менше звичайних військових дронів, але може робити те саме. Плюс його можна керувати на відстані та переналаштовувати прямо під час польоту. Дрон також працює як ретранслятор - передає сигнали між військовими підрозділами, коли звичайний зв'язок не працює.
Американці створили LUCAS через те, що іранські дрони "Шахед" показали себе дуже ефективними в Україні та Близькому Сході. Це дешеві безпілотники-камікадзе, які завдають великих збитків.
Як відомо, 16 липня в Пентагоні представили одразу 18 прототипів безпілотників американського виробництва. Гегсет заявив, що дрони з готових компонентів - це приклад проривного мислення. Його заступник Еміль Майкл розповів, що нові дрони створювали всього 18 місяців замість звичайних шести років.

