Південна Корея оприлюднила нову довгострокову космічну стратегію, що передбачає створення постійної бази на Місяці до 2045 року, передає Space. Документ був представлений 17 липня під час парламентських слухань у Національному дослідницькому фонді в місті Теджон, повідомила The Korea Times. Автором стратегії виступило новостворене Корейське управління аерокосмічної галузі (Korea AeroSpace Administration, KASA).
Згідно з оприлюдненою дорожньою картою, амбіції Кореї охоплюють п’ять ключових напрямків: дослідження низької навколоземної орбіти, мікрогравітаційні дослідження, місячні місії, розвиток сонячної науки та фундаментальні дослідження глибокого космосу. KASA, яка була офіційно створена лише у 2024 році, також розглядає можливість будівництва житлових модулів, сонячних електростанцій і систем підтримки життя на Місяці.
У короткостроковій перспективі KASA планує висадити на Місяць роботизований посадковий модуль до 2032 року. До 2040 року країна має намір розробити нову, більш потужну систему посадки, а до 2045 – завершити створення місячної економічної бази з перспективою використання локальних ресурсів, зокрема водяного льоду.
Розробка відповідних технологій вже триває. Зокрема, фахівці з Корейського інституту геологічних наук та мінеральних ресурсів тестують прототипи місяцеходів у реальних умовах – на території покинутої вугільної шахти. Такі платформи у майбутньому планують застосовувати для видобутку корисних копалин у космосі.
KASA, яка була офіційно створена лише у 2024 році, також розглядає можливість будівництва житлових модулів, сонячних електростанцій і систем підтримки життя на Місяці.
Це не перший досвід Південної Кореї у місячних дослідженнях. У серпні 2022 року країна успішно запустила свій перший місячний зонд – Korea Pathfinder Lunar Orbiter, відомий також як Danuri, який був доставлений на орбіту Місяця ракетою SpaceX Falcon 9. Зонд і досі перебуває в робочому стані, здійснюючи спостереження за поверхнею Місяця.
KASA також розглядає більш глобальні перспективи. Згідно з тією ж дорожньою картою, агентство має на меті здійснити першу в історії країни посадку апарата на Марс, також до 2045 року.
Південна Корея не єдина, хто готується до постійної присутності на Місяці. Сполучені Штати в межах програми NASA Artemis планують створити місячні форпости вже у найближче десятиліття. Китай співпрацює з росією над аналогічним проєктом. Індія ж заявила про намір побудувати місячну базу до 2047 року.
Сенат США виділив додаткові 10 млрд доларів на програму колонізації Місяця силами NASA. З них понад 6,5 млрд призначені на будівництво двох ракет SLS і створення космічної станції Gateway, яка має стати перевалковим пунктом для місій на Місяць. Ці рішення були ухвалені попри різку критику з боку Ілона Маска, який виступав за інші технічні підходи. Серед аргументів сенаторів – створення робочих місць та зміцнення присутності США в космосі.