/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Fc02b35d2bf94da2cb818c87c3492c400.jpg)
В Одесі на Приморському бульварі знайдено унікальні артефакти XIV століття
Розкопки в Одесі завершені / © Andrew Krasnozhon
В Одесі на Приморському бульварі, неподалік від пам’ятника Дюку, завершилися археологічні розкопки.
Про успішне завершення робіт повідомив ректор університету Андрій Красножон у Facebook.
«Археологічна експедиція на Приморському бульварі в Одесі завершена. Надзвичайно вдалий за результативністю сезон», — написав він.
Археологічні розкопки проводили студенти Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського разом зі співробітниками Інституту археології Національної академії наук України.
Науковці / © Andrew Krasnozhon
Серед найбільш цінних знахідок — археологічні матеріали, які датуються XIV століттям і мають генуезьке походження. Вони були виявлені безпосередньо біля пам’ятника герцогу де Рішельє і свідчать про те, що ця територія колись належала культурному шару італійської Джінестри. Пізніше тут розташовувалася османська фортеця.
© ukrinform.ua
Залишки фортифікацій тих часів археологи знайшли неподалік фунікулера. Ці відкриття проливають світло на багату історію Одеси та її стратегічне значення у середньовіччі.
Ректор університету Андрій Красножон пообіцяв надати детальнішу інформацію про результати розкопок у найближчому майбутньому.
Розкопки в Одесі / © Andrew Krasnozhon
У коментарі до допису історика директор Департаменту культури Одеської міської ради Іван Ліптуга підкреслив важливість цих знахідок. «Це велика подія для міста, для країни, для історії», — зазначив він.
Розкопки / © Укрінформ
© Укрінформ
Розкопки / © Укрінформ
Розкопки / © Укрінформ
© Укрінформ
Ліптуга додав: «Тепер це стане одним з атрибутів універсальної цінності обʼєкту всесвітньої спадщини ЮНЕСКО!»
В інтерв’ю Укрінформу Іван Ліптуга розповів, що наразі розглядається ідея встановлення скляного купола над розкопками. «Над залишками фортеці на Приморському бульварі можуть облаштувати скло, а контури споруди позначити плиткою іншого кольору. Якщо такий задум затвердять, також вмонтуємо бронзову інформативну табличку, де буде роз’яснення — що було на цьому місці», — наголосив він.

