/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F5d966d66f02cbd076b4e421f4e9433f4.jpg)
У Центрі дослідження армії сказали, яка зброя потрібна Україні для наступу
Заступник директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь розповів 24 Каналу, що є компонент, з яким в України зараз ще "пробіл і недолік". Цю проблему, на жаль, не вдалось досі вирішити.
Чого бракує Україні для наступу?
Михайло Самусь зауважив, що основна проблема українських військових зараз полягає у тому, що немає достатнього планування у повітрі.
Треба завойовувати панування в повітрі, адже тоді тільки можна буде говорити про будь-які наступальні дії. Однак без далекобійної ракетної зброї для наших винищувачів F-16 не обійтися, все тому, що нам треба "посадити" російські літаки, зокрема Су-34, які закидають нас КАБами,
– пояснив він.
F-16 з далекобійною зброєю повітря-повітря може це зробити. Крім того, Україні потрібні літаки дальнього радіолокаційного стеження, які зможуть вчасно визначати російську авіацію і подавати ці цілі для українських винищувачів.
Важливо! 23 липня 2025 року Пентагон і Держдеп США погодили передачу Україні двох пакетів оборонної допомоги на загальну суму 322 мільйони доларів. Один із них передбачає постачання систем ППО HAWK Phase III з технічною підтримкою, інший – бойових машин Bradley і їхнє обслуговування. Як зазначають у США, ця допомога зміцнить спроможність України захищатися від наявних і потенційних загроз.
Заступник директора Центру досліджень армії також зазначив, аби наступати необхідно масштабувати українські дронові можливості, проте мовиться це не лише про повітря, але й про наземні та морські комплекси.
Тобто трансформація з фокусом на роботизовані системи буде давати можливість йти в наступ, адже традиційними методами – бронетехнікою і піхотою, можуть дозволити собі просуватись лише росіяни, які не жаліють ні своїх людей, ні залізо,
– сказав Михайло Самусь.
Україна та Європа робитиме ставку саме на роботизовані системи, які будуть виборювати перевагу і на полі. Проте, за його словами, для цього необхідно докласти багато зусиль, зокрема це стосується Міністерства оборони України, у сфері масштабування зброї.

