Британія та Австралія підписали масштабний договір про будівництво ядерних підводних човнів
Британія та Австралія підписали масштабний договір про будівництво ядерних підводних човнів

Британія та Австралія підписали масштабний договір про будівництво ядерних підводних човнів

Підводний човен (Ілюстративне фото: Depositphotos)

Австралія та Британія підписали масштабний договір щодо зміцнення співпраці у сфері розробці та виробництві атомних підводних човнів. Він діятиме 50 років, повідомляє Reuters.

Новий договір став продовженням пакту AUKUS, що був укладений Австралією, Британією та США у 2021 році.

Документ підписали міністр оборони Австралії Річард Марлес та міністр оборони Великої Британії Джон Гілі в місті Джилонг, штат Вікторія.

Новий договір повинен забезпечити Австралію атомними ударними підводними човнами протягом наступного десятиліття, щоб протистояти амбіціям Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні.

"Договір Джилонг дозволить всебічну співпрацю щодо проектування, будівництва, експлуатації, підтримки та утилізації наших підводних човнів", – йдеться у заяві.

Договір є "зобов’язанням на наступні 50 років двосторонньої оборонної співпраці між Великою Британією та Австралією в рамках першого рівня AUKUS".

Зазначається, що двосторонній договір стане основою програм розвитку підводних човнів двох союзників і, як очікується, гарантуватиме інвестиції на рівні $27,1 млрд у вигляді експорту протягом наступних 25 років.

Довідка
AUKUS є найбільшим в історії Австралії оборонним проєктом, на який Канберра зобов'язалася витратити приблизно $245 млрд протягом трьох десятиліть, включаючи мільярдні інвестиції у виробничу базу США. Австралія, яка цього місяця виплатила США близько $530 млн у якості другого платежу в рамках AUKUS, заявила, що впевнена в тому, що пакт буде продовжено.
  • 29 травня стало відомо, що Британія створить нове Кібернетичне та електромагнітне командування для захисту військових мереж від десятків тисяч кібератак.
  • 2 червня Стармер заявив, що Велика Британія переходить у режим "готовності до ведення бойових дій".
  • 17 липня Британія й Німеччина підписали історичний договір щодо оборони й міграції – найбільший із часів закінчення Другої світової війни у 1945 році.
Теги за темою
Великобританія Австралія
Джерело матеріала
loader
loader