Передається через укуси комарів: світ охопив новий смертельний вірус – у ВООЗ забили на сполох
Передається через укуси комарів: світ охопив новий смертельний вірус – у ВООЗ забили на сполох

Передається через укуси комарів: світ охопив новий смертельний вірус – у ВООЗ забили на сполох

Всесвітня організація охорони здоров'я висловила серйозне занепокоєння через стрімке поширення вірусу Чікунгунья, який передається через укуси комарів. Про це пише Reuters.

Коронавірус. Фото: скрін youtube

Представники ВООЗ наполягають на термінових заходах реагування у зв'язку з загрозою епідемії, яка нагадує ситуацію, що сталася майже два десятиліття тому. На тлі нових спалахів, від яких поки не існує ефективного лікування, вірус уже перетнув кордони Європи й поширився на інші частини світу.

За інформацією організації, приблизно 5,6 мільярда людей у 119 країнах потенційно перебувають під загрозою зараження. Медична експертка ВООЗ Діана Рохас Альварес підкреслила, що інфекція здатна викликати лихоманку, болі в суглобах, а в тяжких випадках - навіть призводити до інвалідності.

"Складається враження, що ми спостерігаємо повторення минулого", - заявила Альварес.

Новий виток захворювання розпочався на початку 2025 року - найбільшу кількість випадків зараження зафіксували на островах, розташованих в Індійському океані. За словами Альварес, наразі вірус активно поширюється на територіях Мадагаскару, Сомалі, Кенії та Південно-Східної Азії, зокрема Індії

Також співробітники ВООЗ висловлюють стурбованість через зростання кількості заражень у країнах Європи. Лише у Франції з 1 травня було виявлено близько 800 випадків - при цьому частина інфікованих не залишала межі країни й не відвідувала ендемічні регіони.

Інфекційна лікарня. Фото: скриншот Youtube

Лихоманку чікунгунья спричиняє арбовірус, який належить до родини Togaviridae, роду Alphavirus. Він передається через укуси інфікованих комарів. У більшості випадків чікунгунья минає самостійно, але іноді спостерігаються серйозні симптоми - блискавична лихоманка, гепатит, менінгоенцефаліт та кровотечі, які можуть призвести до летального наслідку. Вакцини від лихоманки чікунгунья наразі не існує.

  • Також повідомлялося про 16 тисяч заражених: у МОЗ заявили про спалах небезпечних інфекцій в Україні.
  • Ще ми писали, що потрібно обов'язково це зробити: 7 правил, які допоможуть захиститись від інфекцій під час купання у водоймах.
Джерело матеріала
loader