/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2Fbc88dade0d4d5c58eec7a3190d9fbdbf.png)
Передається через укуси комарів: світ охопив новий смертельний вірус – у ВООЗ забили на сполох
Всесвітня організація охорони здоров'я висловила серйозне занепокоєння через стрімке поширення вірусу Чікунгунья, який передається через укуси комарів. Про це пише Reuters.
Представники ВООЗ наполягають на термінових заходах реагування у зв'язку з загрозою епідемії, яка нагадує ситуацію, що сталася майже два десятиліття тому. На тлі нових спалахів, від яких поки не існує ефективного лікування, вірус уже перетнув кордони Європи й поширився на інші частини світу.
За інформацією організації, приблизно 5,6 мільярда людей у 119 країнах потенційно перебувають під загрозою зараження. Медична експертка ВООЗ Діана Рохас Альварес підкреслила, що інфекція здатна викликати лихоманку, болі в суглобах, а в тяжких випадках - навіть призводити до інвалідності.
"Складається враження, що ми спостерігаємо повторення минулого", - заявила Альварес.
Новий виток захворювання розпочався на початку 2025 року - найбільшу кількість випадків зараження зафіксували на островах, розташованих в Індійському океані. За словами Альварес, наразі вірус активно поширюється на територіях Мадагаскару, Сомалі, Кенії та Південно-Східної Азії, зокрема Індії
Також співробітники ВООЗ висловлюють стурбованість через зростання кількості заражень у країнах Європи. Лише у Франції з 1 травня було виявлено близько 800 випадків - при цьому частина інфікованих не залишала межі країни й не відвідувала ендемічні регіони.
Лихоманку чікунгунья спричиняє арбовірус, який належить до родини Togaviridae, роду Alphavirus. Він передається через укуси інфікованих комарів. У більшості випадків чікунгунья минає самостійно, але іноді спостерігаються серйозні симптоми - блискавична лихоманка, гепатит, менінгоенцефаліт та кровотечі, які можуть призвести до летального наслідку. Вакцини від лихоманки чікунгунья наразі не існує.
- Також повідомлялося про 16 тисяч заражених: у МОЗ заявили про спалах небезпечних інфекцій в Україні.
- Ще ми писали, що потрібно обов'язково це зробити: 7 правил, які допоможуть захиститись від інфекцій під час купання у водоймах.
