Схема на мільйони: на Одещині викрили нелегальний видобуток піску з Дунаю
Схема на мільйони: на Одещині викрили нелегальний видобуток піску з Дунаю

Схема на мільйони: на Одещині викрили нелегальний видобуток піску з Дунаю

До злочину виявилися причетними не лише керівники транспортних компаній, а й міський голова міста Вилкове. Його вже взяли під варту, а слідство продовжує працювати над цією гучною справою, яка стала прикладом злагодженої роботи правоохоронців.

Прикриття "днопоглибленням" і мільйонні збитки

Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу, що працює на території Миколаївської та Одеської областей, спільно зі Спеціалізованою екологічною прокуратурою Одеської області, слідчими поліції та Службою безпеки України в Одеській області розкрили зухвалу злочинну групу. Ці особи займалися незаконним видобутком піску з річки Дунай без жодних дозвільних документів. Більше того, вони ще й незаконно розпоряджалися бюджетними коштами та майном.

Слідство встановило, що учасники цієї схеми протягом тривалого часу займалися нелегальним видобутком піску на території Вилківської громади. Прикриттям для їхньої діяльності слугували роботи з "днопоглиблення", однак справжньою метою було облаштування приватного термінала в Ізмаїльському районі. Внаслідок цих дій державі було завдано величезних збитків на суму понад 170 мільйонів гривень.

Мер міста серед підозрюваних: корупція заради працевлаштування

У причетності до цього масштабного злочину підозрюються двоє очільників транспортних компаній та, що особливо шокує, міський голова міста Вилкове. За версією слідства, останній сприяв злочинній схемі в обмін на обіцянку працевлаштування в порту, що вказує на корупційну складову.

На підставі зібраних доказів міському голові вже повідомили про підозру за частиною 5 статті 27 та частиною 3 статті 240 Кримінального кодексу України (співучасть у незаконному видобутку корисних копалин). Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 39 мільйонів гривень.

Іншим фігурантам справи повідомлено про підозру за частиною 3 статті 240 та частиною 2 статті 209 Кримінального кодексу України (незаконний видобуток корисних копалин та легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом). Їм також обрано аналогічний запобіжний захід із можливістю внесення застави у розмірі 60 мільйонів гривень.

Приклад злагодженої роботи: боротьба з екологічними злочинами триває

Цей успішний результат розслідування став яскравим прикладом того, як довга, злагоджена та принципова робота правоохоронних органів та Державної екологічної інспекції дає вагомі результати у боротьбі з екологічними злочинами. Він демонструє, що попри всі спроби приховати незаконну діяльність та використати службове становище, справедливість таки перемагає.

Джерело матеріала
loader
loader