У Росії в липні зафіксували рекордну кількість відключень інтернету - розвідка
У Росії в липні зафіксували рекордну кількість відключень інтернету - розвідка

У Росії в липні зафіксували рекордну кількість відключень інтернету - розвідка

У липні в Росії зафіксовано рекордну кількість відключень інтернету - майже 2,1 тисячі випадків.

Про це у Телеграмі повідомила Служба зовнішньої розвідки України, передає Укрінформ.

«За оновленою інформацією, у липні 2025 року в Росії зафіксовано 2099 випадків відключення інтернету – абсолютний російський рекорд», - заявили у СЗР.

Водночас у зовнішній розвідці зауважили, що Росія готує тимчасово окуповані території до відключення інтернету. Зокрема, у тимчасово окупованому Криму окупаційна адміністрація почала інформувати місцеве населення про повне відключення мобільного інтернету. 

«Формально це пояснюють «безпековими міркуваннями» та «запобіганням кібердиверсій, але насправді це частина ширшої стратегії інтеграції Криму до російської інформаційної системи контролю і цензури, а також ізоляції як від українського, так і світового інформаційного простору», - заявили у СЗР.

Окрім того, СЗР фіксує численні випадки штучного обмеження доступу до інтернету на тимчасово окупованих територіях Запорізької, Луганської, Донецької та Херсонської областей.

Як повідомляв Укрінформ, раніше СЗР інформувала про 1470 випадків відключень інтернету в Росії у липні.

За даними розвідки,зафіксовані збоїстали безпрецедентними не лише за масштабом, а й за регулярністю. Зникнення доступу до інтернету в окремих регіонах відбувається майже щоденно, тоді як раніше перебої тривали кілька годин або діб і мали локальний характер.

Водночас Центр протидії дезінформації при РНБО України повідомляв, що у південних регіонах та в тимчасово окупованому Криму обмеження мобільного зв’язку впроваджуються за прямою вказівкою з Москви. Подібну практику Кремль розпочав восени 2024 року.

Фото: flickr

Теги по теме
Россия Интернет
Источник материала
loader
loader